سبک آشپزی

فلفل اورفا که فلفل ایسوت یا ایزوت نیز نامیده می‌شود، یکی از انواع فلفل چیلی با طعم شور و تند، رنگ قهوه‌ای مایل به قرمزِ تیره و محصول کشور ترکیه است که به شکل پرک‌شده به فروش می‌رسد. اورفا به منطقه‌ی پرورش این نوع فلفل اشاره می‌کند و بیبر در زبان ترکی به معنای فلفل است.

برای رنگ کردن مواد غذایی، اعم از رویه خامه‌ای کیک، مایه کیک، میلک‌شیک‌ها یا پنکیک‌ها نیازی نیست که به سراغ رنگ‌های مصنوعی بروید. میوه‌ها و سبزیجات روزمره معمولی زیادی وجود دارند که می‌توانند این کار را انجام دهند. از این نمونه‌های خاص استفاده کنید.

آناتو بسیار مرموز و درعین‌حال پراستفاده است. این ماده از درخت آکیوت استوایی گرفته می‌شود و ظاهر براق زرد و نارنجی‌اش آن را برای استفاده به عنوان رنگ خوراکی مناسب می‌سازد. همچنین دارای خواص طبی است و یکی از مواد اصلی بسیاری از غذاهای محلی آمریکای لاتین، کارائیب و فیلیپین است.

دانه‌های زیره که بارها به کابینت‌های ادویه اضافه می‌شوند، در واقع میوۀ خشکِ گیاه زیره هستند. با این حال، در دنیای آشپزی معمولا آن‌ها را به عنوان دانه می‌شناسند. اگر تا به‌حال نان چاودار خورده باشید، بدون شک طعم دانه‌های زیره را چشیده‌اید.

چه گیاهخوار باشید یا رژیم وگان گرفته باشید یا صرفاً بخواهید از میزان گوشت موجود در برنامه غذایی هفتگی خود کم کنید، پروتئین‌های گیاهی راه حلی برای حفظ تعادل رژیم غذایی هستند. این غذاها عبارتنداز: حبوبات، سویا، مغزها، بنشن و کینوآ.

بسیاری از افراد تمایل دارند که سبزیجات را بپزند، اما بخارپز کردن آن مزایای بسیار زیادی دارد. رنگ، بافت، طعم و محتوای غذایی سبزیجات با بخارپز کردن آن‌ها بهتر حفظ می‌شود. همچنین، بخارپز کردن یکی از ساده‌ترین روش‌های آماده‌سازی سبزیجات است که در عرض چند دقیقه قابل انجام است.

برای بسیاری از افراد، مایکروفر یک وسیله بزرگ است که برای دوباره گرم کردن قهوه و تهیه ذرت بو داده استفاده می‌شود. و اهمیت این دو مورد استفاده، دلیل کافی برای وجود مایکروفر می‌باشد. با این حال ممکن است از خود بپرسید که آیا مایکروفر کاربردهای دیگری نیز دارد یا خیر. خوشبختانه، جواب این سوال بله است!

نحوه یخ‌زدایی سریع مرغ

مرغ منجمد پروتئین در دسترسی است که باید بااحتیاط با آن برخورد کرد. برای یخ‌زدایی باید از روش‌های صحیح استفاده کنید چون مرغ خام مستعد رشد باکتری است. نحوه یخ‌زدایی بر کیفیت غذای نهایی هم مؤثر است. روش‌های مختلفی را می‌توان برای یخ‌زدایی مرغ خردشده یا مرغ کامل اعمال کرد.

سوشی

امروزه به لطف آشپزهای علاقمند و ماهر سراسر دنیا سوشی را به راحتی می‌توان تهیه کرد. آشپزهای ماجراجویی که با کنجکاوی خود سوشی را به غذایی رایج تبدیل کردند. سوشی به اندازه‌ای معمول است که حتی از خواربارفروشی‌ها نیز می‌توان آن را تهیه کرد. آیا سوشی غذایی عجیب است؟ برای پی بردن به آن ادامه مطلب را بخوانید.

انواع شکلات

شکلات یک خوراکی آشنا که در بسیاری از شیرینی‌ها بکار می‌رود. ولی، کلمه‌ی شکلات معانی معتددی دادر. انواع مختلفی شکلات وجود دارد: از شکلات سفید شیرین و نرم گرفته تا شکلات بسیار تلخ وشیرین تیره‌رنگ و انواع دیگر شکلات. شکلات چیست؟ از کجا آمده است، انواع شکلات کدامند؟

جوانه ماش معمولا در کشور چین و هند مورد استفاده قرار می‌گیرد و حالت صدادار و آبداری را به بسیاری از غذاهای آسیایی از قبیل سرخ‌کردنی‌ها و سوپ‌ها می‌افزاید. به راحتی می‌توان این جوانه را به دستورالعمل‌های آشپزی که بر پایه‌ی سبزیجات یا گوشت هستند اضافه کرد.

شاید همه آب‌ها در ظاهر یکسان به‌نظر برسند، اما آب‌های معدنی به خاطر مواد معدنی طبیعی موجود در خود کمی متفاوت هستند. عده‌ای ادعا می‌کنند که آب‌های‌معدنی به افزایش میزان موادمعدنی موجود در بدن کمک می‌کنند و فرد با نوشیدن آنها سالم‌تر می‌شود.