سبک آشپزی

دمای دود دهی چربی‌ها و روغن‌های پخت‌وپز

دمای دود چربی و روغن‌های پخت‌وپز

در هنگام انتخاب چربی یا روغن برای پخت‌وپز، مهم‌ترین درجه حرارتی که باید در نظر بگیرید نقطه‌ی دود دهی است. قبل از اینکه چربی یا روغن پخت‌وپز به نقطه‌جوش خود برسد، شروع به دود دهی خواهد کرد. دانستن نقطه دود دهی آن‌ها یکی از تکنیک‌های پختن غذای خوشمزه است.

بیشتر بخوانید ...

تفت دادن سبزیجات

چرا تفت دادن سبزیجات بهتر است؟

برای پختن سبزیجات روش‌های زیادی وجود دارد، ولی بهترین راه تفت دادن است. هر نوع سبزی، از مارچوبه ترد تازه تا ریشه مقوی سبزیجات، وقتی با این روش آماده شود، طعم فوق‌العاده‌ای پیدا می‌کند و همچنین تفت دادن سبزیجات آسان است.

بیشتر بخوانید ...

ادویه زدن غذا

ادویه زدن چیست؟

ادویه زدن روشی برای بهبود طعم غذا می‌باشد که عمدتاً از طریق افزودن نمک و فلفل صورت می‌گیرد. اگرچه سبزیجات، ادویه‌جات، ترشی جات، چیزهای شیرین و اسیدی را نیز می‌توان ادویه تلقی کرد، اما در این نوشته روی نمک و فلفل تمرکز می‌کنیم.

بیشتر بخوانید ...

۵ نکته‌ی مهم برای پخت در فر برقی

۵ نکته‌ی مهم برای پخت در فر برقی

درست است که فر برقی دردسرهای خودش را دارد اما فر برقی برای پخت کیک، شیرینی و غذاهای خمیری نمره خوبی می‌گیرد. در فر برقی حرارت به صورت یکنواخت توزیع می‌شود تا پخت یکنواخت شود و همچنین محیط را خشک نگاه می‌دارند. چند نکته مهم یاد بگیرید تا از فر برقی خود نهایت بهره را ببرید.

بیشتر بخوانید ...

۵ نکته مهم برای پخت در فر گازی

۵ نکته مهم برای پخت در فر گازی

فرها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند اما فر گازی بدقلق‌تر از بقیه است. در فر گازی ممکن است قسمت بالایی مرغی که می‌پزید به رنگ قهوه‌ای در نمی‌آید یا کیک پخت یکسانی ندارد. از خود می‌پرسید دلیلش چیست یا چه کاری باید انجام دهید؟ چند نکته برایتان داریم که به شما کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید ...

مقایسه تابه تفت دادن و تابه سرخ کردن

تابه تفت دادن! تابه سرخ کردن! این دو اصطلاح اغلب به جای هم به کار برده می‌شوند اما حقیقتاً بین این دو تفاوتی وجود دارد. آیا استفاده از این اصطلاحات به جای هم در بعضی موارد خاص اشتباه است؟ آیا به هردو نیاز دارید؟ چه کسی بهترین نوع این تابه‌ها را می‌سازد؟ بیایید نگاهی بیاندازیم!

بیشتر بخوانید ...

انتخاب ظروف پخت‌وپز باکیفیت

انتخاب ظروف پخت‌وپز باکیفیت

انتخاب ظرف پخت‌وپز مناسب نیاز در خانه آن هم با وجود بی‌تجربگی در آشپزی احتمالاً به نوعی دشوار است. انواع بسیار مختلفی از ظروف پخت‌وپز استیل، ظروف آلومینیومی و ظروف تفلون وجود دارد و همین تنوع باعث می‌شود انتخاب ظروف پخت‌وپز مناسب برای شما کاری انجام‌نشدنی باشد.

بیشتر بخوانید ...

اصول اساسی در آشپزی

چهار اصل اساسی در آشپزی

نمک، چربی، اسید و حرارت، قدمت دیرینه دارند و اگر آنها را بشناسید و نحوه اثر متقابل آنها را بدانید، آشپز بهتری می‌شوید. سال‌ها طول می‌کشد تا سرآشپزها این مباحث مسلط شوند و آنها را درک کنند.

بیشتر بخوانید ...

سالم‌ترین روش‌های پخت و پز

سالم‌ترین روش‌های پخت و پز

روش‌های زیادی برای پخت غذاهای آبدار و طعم‌دار بدون اضافه کردن مواد افزودنی وجود دارد. در حالی که اکثر مردم می‌دانند هنگام پختن وعده‌های غذایی سالم سرخ‌کردنی‌ها را کنار بگذارند، بسیاری به این فکر نمی‌کنند روش پخت و پز آنها چگونه بر ترکیب غذایی موردنظر تأثیر می‌گذارد.

بیشتر بخوانید ...

چرا تفلون به تابه فلزی می‌چسبد اما به غذای شما نمی‌چسبد؟

چرا تفلون به تابه می‌چسبد اما به غذا نمی‌چسبد؟

یکی از مسائلی که باعث می‌شود عاشق علم باشیم، اکتشافات اتفاقی –مثل پنیسیلین– است که به نتایجی شگفت‌انگیز منجر می‌شوند و دنیا را دگرگون می‌کنند. تفلون نمونه‌ی دیگری از اختراعاتی  است که علم موفق می‌شد پیروزی را از میان آرواره‌های خطا بیرون بکشد.

بیشتر بخوانید ...

اسرار سرآشپزها که هر آشپزی باید بداند

برای اینکه یک آشپز خوب باشیم باید در آشپزی اصولی را رعایت کنیم. دانستن تکنیک‌های اساسی آشپزی برای پخت غذاهای خوشمزه و مغذی ضروری است. ما در اینجا مواردی را که آشپزهای حرفه‌ای هنگام آشپزی رعایت می‌کنند را برای شما توضیح می‌دهیم.

بیشتر بخوانید ...

با روغن سرخ کردنی استفاده شده چیکار کنیم؟

جنبه‌ی منفی استفاده از روغن سرخ کردنی این است که روغن به‌جامانده را چیکار باید کرد. برخی از غذاها هم مقدار زیادی چربی‌ به‌جا می‌گذارند. به‌جای ریختن روغن استفاده‌شده در فاضلاب، مجدداً از آن استفاده کنید. همین طور بهتر است روغن را در یک پلاستیک ریخته و در سطل زباله بیاندازید.

بیشتر بخوانید ...