سبک آشپزی

چرا تفلون به تابه فلزی می‌چسبد اما به غذای شما نمی‌چسبد؟

چرا تفلون به تابه می‌چسبد اما به غذا نمی‌چسبد؟

یکی از مسائلی که باعث می‌شود عاشق علم باشیم، اکتشافات اتفاقی –مثل پنیسیلین– است که به نتایجی شگفت‌انگیز منجر می‌شوند و دنیا را دگرگون می‌کنند. تفلون نمونه‌ی دیگری از اختراعاتی  است که علم موفق می‌شد پیروزی را از میان آرواره‌های خطا بیرون بکشد.

بیشتر بخوانید ...

اسرار سرآشپزها که هر آشپزی باید بداند

برای اینکه یک آشپز خوب باشیم باید در آشپزی اصولی را رعایت کنیم. دانستن تکنیک‌های اساسی آشپزی برای پخت غذاهای خوشمزه و مغذی ضروری است. ما در اینجا مواردی را که آشپزهای حرفه‌ای هنگام آشپزی رعایت می‌کنند را برای شما توضیح می‌دهیم.

بیشتر بخوانید ...

با روغن سرخ کردنی استفاده شده چیکار کنیم؟

جنبه‌ی منفی استفاده از روغن سرخ کردنی این است که روغن به‌جامانده را چیکار باید کرد. برخی از غذاها هم مقدار زیادی چربی‌ به‌جا می‌گذارند. به‌جای ریختن روغن استفاده‌شده در فاضلاب، مجدداً از آن استفاده کنید. همین طور بهتر است روغن را در یک پلاستیک ریخته و در سطل زباله بیاندازید.

بیشتر بخوانید ...

۱۰ اشتباه در کباب کردن جوجه

همه‌ی مواد جوجه و ابزاری را که برای درست جوجه‌کباب کردن لازم دارید بیرون می‌کشید و منقل را روشن می‌کنید. و اگرچه احساس می‌کنید دقیقاً در حال پیروی از دستورالعمل پخت هستید، می‌بینید یک جای کار می‌لنگد. جوجه‌کباب خام است، موادی که گوشت را در آن خوابانده بودید سوخته است، چه اشتباهی کردید؟

بیشتر بخوانید ...

هفت منبع پروتئین گیاهی

هفت منبع پروتئین گیاهی

روزبه‌روز افراد بیشتری به دنبال این هستند که بیشتر غذاهای گیاهی را در رژیم غذایی خود بگنجانند. این شگفت‌انگیز است و اطمینان از اینکه ما بیشتر غذاهای تهیه‌شده از گیاه را می‌خوریم تا غذاهایی که در یک کارخانه تهیه می‌شوند برای بهبود سلامتی عالی است.

بیشتر بخوانید ...

پنج ویژگی برای آشپز ماهر بودن

پنج ویژگی برای آشپز ماهر

آیا آرزو دارید روزی یک سرآشپز ماهر شوید؟ صفات زیادی هستند که سرآشپزها را منحصر بفرد می‌‏کنند اما سرآشپزها ویژگی‏‌های مشترکی دارند. آیا شما آنچه را رستوران‏‌ها به دنبال آن هستند در خود دارید؟ در ادامه، پنج ویژگی برتر سرآشپزهای ماهر را ببینید:

بیشتر بخوانید ...

۸ اشتباه تغذیه‌ای رایج

۸ اشتباه تغذیه‌ای رایج

تغذیه می‌تواند گیج‌کننده باشد. اگر در مورد اصول تغذیه تحقیق کنید، اطلاعات متضادی می‌بینید. اگرچه برخی از موضوعات مربوط به تغذیه بیشتر از بقیه مورد بحث قرار می‌گیرند. در اینجا ۸ تا از رایج‌ترین اشتباهات تغذیه‌ای افراد و یه سری نکات ساده وجود دارد که چگونه مطمئن شوید در مسیر درست قرار دارید.

بیشتر بخوانید ...

آیا سبزی‌های منجمد سالم هستند؟

آیا سبزی‌های منجمد سالم هستند؟

می‌دانید که سبزی‌ها منبع خوبی از فیبر، آنتی‌اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی بوده و جزء رژیم غذایی سالم هستند، اما آیا همه‌ی سبزی‌ها سالم هستند؟ البته، میوه‌ها و سبزی‌های تازه سالم هستند. حال می‌خواهیم به این سؤال پاسخ دهیم: آیا سبزی‌های منجمد هم سالم هستند؟

بیشتر بخوانید ...

راهنمای کامل برای چربی‌های سالم

راهنمای کامل برای چربی‌های سالم

آیا می‌دانید روغن‌های سالم دیگر به غیر از روغن زیتون هم وجود دارد. در حقیقت، روغن‌های سالم به شکل‌ها، اندازه‌ها و انواع مختلفی بوده و بخش جدایی‌ناپذیر رژیم غذایی سالم هستند؛ بنابراین در اینجا همه‌ی چیزهایی که باید در مورد روغن‌های سالم بدانید و بهترین و بدترین منابع برای گنجاندن در رژیم غذایی شما وجود دارد.

بیشتر بخوانید ...

ده نباید وسایل آشپزی

ده نباید وسایل آشپزی

مراقبت و استفاده‌ی صحیح از وسایل آشپزی به عمر آنها اضافه کرده و باعث می‌شود آشپزی بهتری داشته باشید. از این ۱۰ نباید دوری کنید تا ظروف آشپزخانه‌ی شما در شرایط ایده‌آل باقی بماند و بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد.

بیشتر بخوانید ...

راهنمای کامل برای پروتئین

راهنمای کامل برای پروتئین

خواه هدف شما کاهش وزن، افزایش عضلات، بهبودی از یک تمرین سخت یا صرفاً سالم‌تر خوردن است، پروتئین یک ماده مغذی اساسی در هر رژیم غذایی سالم است. پروتئین نه‌تنها سنگ بنایی برای عضلات، اندام‌ها و هورمون‌های شماست، بلکه عملکردهای اساسی بسیاری نیز در بدن انسان دارد.

بیشتر بخوانید ...

۱۸ غذای پر فیبر که باید بخورید

۱۸ غذای پر فیبر که باید بخورید

فیبر دارای مزایای سلامتی متعددی ازجمله بهبود هضم غذا، سلامتی روده و ایمنی بدن و همچنین كاهش وزن و سیری است. بااین‌حال، فیبر این ماده مغذی ساده و اساسی اغلب نادیده گرفته می‌شود. افراد کمی فقط نیمی از مقدار توصیه‌شده‌ی روزانه فیبر را مصرف می‌کنند.

بیشتر بخوانید ...