سبک آشپزی

چگونه مواد غذایی را در یخچال بچینیم؟

چگونه مواد غذایی را در یخچال بچینیم؟

احتمالا وقتی از فروشگاه به خانه می آیید دلتان می خواهد که فقط هرچه زودتر خریدتان را در جای خود بگذارید و کمی استراحت کنید, اما اگر وقت بیشتری به چیدن وسایل در یخچال اختصاص دهید مواد غذاییتان دیرتر فاسد خواهند شد.

بیشتر بخوانید ...

روغن قنادی چیست؟

روغن قنادی چیست؟ نحوه‌ی استفاده آن در آشپزی

روغن تردکننده قنادی به روغنی گفته می‌شود که در دمای اتاق جامد باشد. روغن جامد هیدروژنه، مارگارین و کره را می‌توان به عنوان روغن قنادی استفاده کرد. با این حال، در آشپزی مدرن، کلمه «روغن ترد کننده قنادی» بیشتر به روغن‌های هیدروژنه باز می‌گردد، مانند روغن تردکننده نباتی.

بیشتر بخوانید ...

بستنی

بستنی چیست؟ خواص و فواید تغذیه‌ای

بستنی مخلوطی از شیر، خامه، شکر و مواد افزودنی دیگری است که با استفاده از تکنیک‌های خاص منجمدشده و به یک‌چیز لذت‌بخش نرم و خامه‌ای تبدیل می‌شود. بستنی صدها سال است که یکی از خوراکی‌های محبوب است اما از زمان استفاده گسترده از یخچال و فریزر به امری عادی تبدیل‌شده است.

بیشتر بخوانید ...

کره

کره چیست؟ کاربردهای آن در آشپزی

کره، چربی حاصل از تکان دادن و بهم زدن خامه‌ی شیر (گاو) است. به دلیل حس و طمی خوبی که کره در دهان ایجاد می‌کند که هیچ ماده‌ی غذایی دیگری نمی‌تواند با آن مشابهت ندارد. کره با اختلاف زیاد روغن منتخب برای استفاده در پخت و پز مانند تهیه سس یا حتی مالیدن روی نان است.

بیشتر بخوانید ...

آشپزی فوق سرد

آشپزی فوق سرد با نیتروژن مایع

نیتروژن مایع باعث دگرگونی روغن، توت و حتی همبرگر می‌شود. پخت‌وپز همواره روندی از گرمادهی بالاست که از نظر شیمیایی، رنگ، طعم و بافت را تغییر می‌دهد. اما ابداع فناوری کرایوژنیک، ابزار جدید که نیتروژن مایع است را جهت دگرگونی موادغذایی به روش‌های جالب و دلچسب، در اختیار آشپزان قرار داد.

بیشتر بخوانید ...

تمیز کردن ظروف سیلیکونی

تمیز کردن ظروف سیلیکونی

سیلیکون هیچ گونه روغن و چربی از غذا جذب نمی‌کند و آنها را روی سطح وسایل قنادی باقی می‌گذارد تا خوراکی‌ها روی سطح بلغزند. ولی روغن در حین تمیز کردن کاملاً از بین نمی‌روند. آنها روی هم انباشته می‌شوند و به تله‌های چسبنده برای ذرات غذا تبدیل می‌شوند و وسایل قنادی سیلیکونی دیگر به خوبی کار نمی‌کند.

بیشتر بخوانید ...

ظرف کیک و شیرینی سیلیکونی

ظروف کیک و شیرینی‌پزی سیلیکونی

با این که بسیاری از آشپزها ظروف کیک و شیرینی‌پزی سیلیکونی را پذیرفته‌اند، برخی از قالب‌های سنتی‌تر شیشه‌ای یا فلزی را ترجیح می‌دهند. یادگیری نحوه‌ی استفاده از قالب‌های سیلیکونی زمان نیاز است. نظرات در مورد ظروف کیک و شیرینی‌پزی سیلیکونی متفاوت است. برخی استفاده کردن از این قالب‌ها را دوست دارند.

بیشتر بخوانید ...

اگر زیاد نمک بخورید چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر زیاد نمک بخورید چه اتفاقی می‌افتد؟ این مطلب در مورد این بحث می‌کند که اگر در یک وعده غذایی یا روزانه بیش‌ازحد نمک میل کنید چه اتفاقی می‌افتد و این امر را با تأثیرات طولانی‌مدت یک رژیم غذایی غنی از نمک مقایسه می‌کند.

بیشتر بخوانید ...

۵ دلیلی که شما به ظروف تفلون نیاز دارید؟

پنج دلیلی که شما به ظروف تفلون نیاز دارید؟

تفلون به خاطر خصوصیات ویژه‌ای کاربردهای زیادی در صنعت پیدا کرده است. استفاده به عنوان روکش مهم‌ترین کاربرد تفلون است. روکش تفلون بادوام است و کیفیت بسیار مطلوبی را به قطعه‌ای که با آن کار می‌کنید اضافه می‌کند. چرا به ظروف تفلون نیاز داریم؟

بیشتر بخوانید ...

این سبزی‌ها اگر تفت‌داده شوند خوش‌مزه‌تر می‌شوند

سبزیجاتی که با تفت دادن خوشمزه‌تر می‌شوند

تفت دادن غذا از زمان کشف آتش مایه‌ی مصیبت آشپزی خانگی بوده است، اما برخی از سبزی‌ها وجود دارند که اگر کمی بسوزند طعم بهتری می‌دهند. کمی تفت دادن نه‌تنها طعم کبابی عالی به غذا می‌دهد، بلکه می‌تواند سبزی‌ها خاصی را به نسخه‌های دودی، نرم‌تر و لذیذتر از آنها تبدیل کند.

بیشتر بخوانید ...

سرکه انگور

سرکه چیست؟ خواص تغذیه‌ای و کاربردهای آن در آشپزی

سرکه را می‌توان برای زمان طولانی در ظرفی دربسته در دمای اتاق نگهداری کرد. زیرا سرکه بسیار اسیدی بوده و به طور طبیعی در برابر رشد و باکتریایی و فساد مقاوم است. سرکه غیرپاستوریزه همچنان به تجربه رشد باکتری‌های حاصل از کشت باکتری ادامه می‌دهد و ممکن است رسوب ایجاد کند.

بیشتر بخوانید ...

تابه سرخ کردنی سرامیکی

روش صحیح استفاده از تابه سرامیکی

زمانی که شروع به استفاده از ظروف سرامیکی می‌کنید، دیگر از آشپزی با هیچ ظرف دیگری لذت نخواهید برد. ماهی‌تابه‌های سرامیکی یکی از بهترین ابداعات در وسایل آشپزی است. می‌توانید به‌آسانی از ماهیتابه سرامیکی استفاده کنید. علاوه بر این، نگهداری و مراقبت از ماهیتابه سرامیکی آسان است.

بیشتر بخوانید ...