سبک آشپزی

این سبزی‌ها اگر تفت‌داده شوند خوش‌مزه‌تر می‌شوند

سبزیجاتی که با تفت دادن خوشمزه‌تر می‌شوند

تفت دادن غذا از زمان کشف آتش مایه‌ی مصیبت آشپزی خانگی بوده است، اما برخی از سبزی‌ها وجود دارند که اگر کمی بسوزند طعم بهتری می‌دهند. کمی تفت دادن نه‌تنها طعم کبابی عالی به غذا می‌دهد، بلکه می‌تواند سبزی‌ها خاصی را به نسخه‌های دودی، نرم‌تر و لذیذتر از آنها تبدیل کند.

بیشتر بخوانید ...

سرکه انگور

سرکه چیست؟ خواص تغذیه‌ای و کاربردهای آن در آشپزی

سرکه را می‌توان برای زمان طولانی در ظرفی دربسته در دمای اتاق نگهداری کرد. زیرا سرکه بسیار اسیدی بوده و به طور طبیعی در برابر رشد و باکتریایی و فساد مقاوم است. سرکه غیرپاستوریزه همچنان به تجربه رشد باکتری‌های حاصل از کشت باکتری ادامه می‌دهد و ممکن است رسوب ایجاد کند.

بیشتر بخوانید ...

تابه سرخ کردنی سرامیکی

روش صحیح استفاده از تابه سرامیکی

زمانی که شروع به استفاده از ظروف سرامیکی می‌کنید، دیگر از آشپزی با هیچ ظرف دیگری لذت نخواهید برد. ماهی‌تابه‌های سرامیکی یکی از بهترین ابداعات در وسایل آشپزی است. می‌توانید به‌آسانی از ماهیتابه سرامیکی استفاده کنید. علاوه بر این، نگهداری و مراقبت از ماهیتابه سرامیکی آسان است.

بیشتر بخوانید ...

پرطرفدارترین غذاهای خاورمیانه

هر سبکی از آشپزی، غذاهای پرطرفدار مخصوص به خودش را دارد. در این مطلب می‌خواهیم شما را با معروف‌ترین و شناخته‌ شده‌ترین غذاهای خاورمیانه‌ای و دستور پخت هریک از آنها، آشنا کنیم. در خاورمیانه، «حُمُص» بسیار معروف است.

بیشتر بخوانید ...

چگونه پیاز خرد کنیم

پیاز جزو مواد غذایی پر کاربرد است. پیاز باعث بهتر شدن طعم غذاها می‌شود. با کمی تمرین و با استفاده از این روش ساده برای خرد کردن پیاز، سرعت‌تان در پخت غذاها بیشتر خواهد شد. تسلط بر این روش باعث صرفه‌جویی در وقت‌تان می‌شود، که می‌دانیم یعنی گریه ناشی از آب پیاز هم کمتر است.

بیشتر بخوانید ...

سرخ کردن ماهی در روغن

بهترین روغن برای پخت ماهی

برای تفت دادن، سرخ کردن و کباب کردن ماهی کدام روغن مناسب است؟ اگر برای پخت غذاهای مختلف از یک روغن استفاده می‌کنید، لازم است این عادت را ترک کنید. انتخاب روغن مشخص برای روش‌های مختلف پخت و پز ماهی نه تنها طعم آن را عالی می‌کند بلکه نحوه پخت ماهی را تغییر می‌دهد.

بیشتر بخوانید ...

ماهی سرخ کرده، سیب زمینی سرخ کرده و لیمو

چگونه به ۳ روش ماهی را سرخ کنیم

برای پخت ماهی روش‌های سرخ کردن در ماهیتابه، سرخ کردن بدون روغن با هوا یا مغز پخت کردن در روغن وجود دارد. در این نوشته یاد می‌گیرید چطور ماهی را حتی بهتر از یک سرآشپزی حرفی در رستوران سرخ کنید.

بیشتر بخوانید ...

خوردن کردن سبزی با چاقوی آشپزی

طرز استفاده از چاقوی آشپزی

مهارت تیز کردن و استفاده از چاقو برای ایمنی مهم بوده و باعث می‌شود دستورهای غذایی‌تان بهتر شوند. مواد اولیه‌ای که به صورت یکنواخت بریده شوند یکنواخت می‌پزند و در نتیجه ظرف غذای حاصل به طور کلی درست و کامل پخته شده و ظرف غذای آماده شده ظاهر خوبی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید ...

طرز تهیه بادمجان پخته شده

بادمجان پخته روش عالی برای پختن این میوه‌های بزرگ است. می‌تواند به اندازه‌ی بادمجان سرخ شده لطیف و سبک باشد ولی بدون زحمت، چربی و کالری سرخ کردن. برای حفظ خوشمزگی بادمجان، این دستور پخت از یک روش دو مرحله‌ای استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید ...

کنجد و تهینی

چگونه ارده درست کنیم؟

ارده، یکی از ضروریات آشپزی خاورمیانه‌ای است. اگرچه کاربرد آن بسیار فراتر از چند دستور آشپزی است. با وجود اینکه می‌توانید ارده‌ی از پیش ‌آماده‌شده را از خواروبار فروشی‌ها تهیه کنید، اما ممکن است گران باشد. در اینجا روش تهیه ارده را توضیح می‌دهیم.

بیشتر بخوانید ...

پوست گرفتن گوجه فرنگی

چه موقع باید پوست گوجه‌فرنگی را کند

کندن پوست گوجه‌فرنگی چه با آب جوش چه پوست‌کنِ لبه‌دار کاری مشقت‌بار است. برخی اعتقاد دارند لازم نیست گوجه‌فرنگی پوست کنده شود. پوست گوجه‌فرنگی کاملاً خوردنی است، اما در بعضی مواقع خاص برای بهتر شدن غذا لازم است پوست گوجه‌فرنگی کنده شود.

بیشتر بخوانید ...

۵ جایگزین برای سیر تاره

بسیاری از دستورهای غذایی از سیر تازه استفاده می‌کنند چون سیر وقتی بهترین بو و مزه را می‌دهد که تازه پوستش را کنده‌اند. در اکثر غذاها، بدون اینکه لطمه‌ای به مزه وارد شود، می‌توان به جای حبه‌ی تازه از سیر خشک ورقه‌ورقه یا پودر شده استفاده کرد. اما باید دستور غذا را کمی تغییر بدهید.

بیشتر بخوانید ...