سبک آشپزی

رب تمبر هندی چیست؟ خواص و آشپزی با آن

رب تمبر از میوه‌ای ترش، تیره‌رنگ و چسبنده به‌دست می‌آید که روی درخت تمبر هندی و در غلاف رشد می‌کند. در بعضی از غذاها از رب تمبر برای درست کردن دسر و حتی آبنبات استفاده می‌کنند، اما در آشپزی تایلندی غالبا آن را در غذاهای ترش‌مزه به‌کار می‌برند.

بیشتر بخوانید ...

مواد اولیه‌ی اصلی نان مخمر

برای اینکه نانوای خوبی باشید، بهتر است اندکی با علم چگونگی ترکیب این مواد اولیه برای تهیه‌ی نانی سبک و نرم با پوسته‌ای لطیف و در عین حال ترد آشنا باشید. در اینجا توضیح می‌دهیم که مواد اولیه‌ی نان مخمر در خمیرابه یا خمیر چه می‌کنند. تنها به چهار ماده‌ی اولیه‌ی نان مخمر واقعاً نیاز دارید: آرد، مخمر، آب و نمک.

بیشتر بخوانید ...

زنیان رومی چیست؟ خواص و کاربردهای آن در آشپزی

زنیان رومی نوعی میوه‌ی دانه‌مانند است که در بسیاری از غذاهای هندی به عنوان ادویه کاربرد دارد. ظاهر زنیان رومی مشابه دانه رازیانه و زیره است. زنیان رومی بسیار مطعر بوده و عطری مشابه آویشن دارد. با این وجود، مزه‌ی آن، به علت طعم غالب و تلخی دارد، بیشتر به طعم ارگانو (پونه کوهی) و بادیان رومی نزدیک است.

بیشتر بخوانید ...

فلفل اورفا (ایسوت) چیست؟

فلفل اورفا که فلفل ایسوت یا ایزوت نیز نامیده می‌شود، یکی از انواع فلفل چیلی با طعم شور و تند، رنگ قهوه‌ای مایل به قرمزِ تیره و محصول کشور ترکیه است که به شکل پرک‌شده به فروش می‌رسد. اورفا به منطقه‌ی پرورش این نوع فلفل اشاره می‌کند و بیبر در زبان ترکی به معنای فلفل است.

بیشتر بخوانید ...

رنگ‌های غذایی طبیعی

برای رنگ کردن مواد غذایی، اعم از رویه خامه‌ای کیک، مایه کیک، میلک‌شیک‌ها یا پنکیک‌ها نیازی نیست که به سراغ رنگ‌های مصنوعی بروید. میوه‌ها و سبزیجات روزمره معمولی زیادی وجود دارند که می‌توانند این کار را انجام دهند. از این نمونه‌های خاص استفاده کنید.

بیشتر بخوانید ...

آناتو چیست؟ خواص و کاربردهای آن در آشپزی

آناتو بسیار مرموز و درعین‌حال پراستفاده است. این ماده از درخت آکیوت استوایی گرفته می‌شود و ظاهر براق زرد و نارنجی‌اش آن را برای استفاده به عنوان رنگ خوراکی مناسب می‌سازد. همچنین دارای خواص طبی است و یکی از مواد اصلی بسیاری از غذاهای محلی آمریکای لاتین، کارائیب و فیلیپین است.

بیشتر بخوانید ...

زیره چیست؟ خواص و کاربردهای آن در آشپزی

دانه‌های زیره که بارها به کابینت‌های ادویه اضافه می‌شوند، در واقع میوۀ خشکِ گیاه زیره هستند. با این حال، در دنیای آشپزی معمولا آن‌ها را به عنوان دانه می‌شناسند. اگر تا به‌حال نان چاودار خورده باشید، بدون شک طعم دانه‌های زیره را چشیده‌اید.

بیشتر بخوانید ...

9 پروتئین گیاهی برتر

چه گیاهخوار باشید یا رژیم وگان گرفته باشید یا صرفاً بخواهید از میزان گوشت موجود در برنامه غذایی هفتگی خود کم کنید، پروتئین‌های گیاهی راه حلی برای حفظ تعادل رژیم غذایی هستند. این غذاها عبارتنداز: حبوبات، سویا، مغزها، بنشن و کینوآ.

بیشتر بخوانید ...

نحوه‌ی بخارپز کردن سبزیجات

بسیاری از افراد تمایل دارند که سبزیجات را بپزند، اما بخارپز کردن آن مزایای بسیار زیادی دارد. رنگ، بافت، طعم و محتوای غذایی سبزیجات با بخارپز کردن آن‌ها بهتر حفظ می‌شود. همچنین، بخارپز کردن یکی از ساده‌ترین روش‌های آماده‌سازی سبزیجات است که در عرض چند دقیقه قابل انجام است.

بیشتر بخوانید ...

دستورهای غذایی و نکات استفاده از مایکروفر

برای بسیاری از افراد، مایکروفر یک وسیله بزرگ است که برای دوباره گرم کردن قهوه و تهیه ذرت بو داده استفاده می‌شود. و اهمیت این دو مورد استفاده، دلیل کافی برای وجود مایکروفر می‌باشد. با این حال ممکن است از خود بپرسید که آیا مایکروفر کاربردهای دیگری نیز دارد یا خیر. خوشبختانه، جواب این سوال بله است!

بیشتر بخوانید ...

نحوه یخ‌زدایی سریع مرغ

نحوه یخ‌زدایی سریع مرغ

مرغ منجمد پروتئین در دسترسی است که باید بااحتیاط با آن برخورد کرد. برای یخ‌زدایی باید از روش‌های صحیح استفاده کنید چون مرغ خام مستعد رشد باکتری است. نحوه یخ‌زدایی بر کیفیت غذای نهایی هم مؤثر است. روش‌های مختلفی را می‌توان برای یخ‌زدایی مرغ خردشده یا مرغ کامل اعمال کرد.

بیشتر بخوانید ...

سوشی

سوشی چیست؟ انواع و طرز تهیه

امروزه به لطف آشپزهای علاقمند و ماهر سراسر دنیا سوشی را به راحتی می‌توان تهیه کرد. آشپزهای ماجراجویی که با کنجکاوی خود سوشی را به غذایی رایج تبدیل کردند. سوشی به اندازه‌ای معمول است که حتی از خواربارفروشی‌ها نیز می‌توان آن را تهیه کرد. آیا سوشی غذایی عجیب است؟ برای پی بردن به آن ادامه مطلب را بخوانید.

بیشتر بخوانید ...