بلاگ و مطالب آموزشی پویان‌مهر

چرا تفلون به تابه فلزی می‌چسبد اما به غذای شما نمی‌چسبد؟

یکی از مسائلی که باعث می‌شود عاشق علم باشیم، اکتشافات اتفاقی –مثل پنیسیلین– است که به نتایجی شگفت‌انگیز منجر می‌شوند و دنیا را دگرگون می‌کنند. تفلون نمونه‌ی دیگری از اختراعاتی  است که علم موفق می‌شد پیروزی را از میان آرواره‌های خطا بیرون بکشد.

برای اینکه یک آشپز خوب باشیم باید در آشپزی اصولی را رعایت کنیم. دانستن تکنیک‌های اساسی آشپزی برای پخت غذاهای خوشمزه و مغذی ضروری است. ما در اینجا مواردی را که آشپزهای حرفه‌ای هنگام آشپزی رعایت می‌کنند را برای شما توضیح می‌دهیم.

جنبه‌ی منفی استفاده از روغن سرخ کردنی این است که روغن به‌جامانده را چیکار باید کرد. برخی از غذاها هم مقدار زیادی چربی‌ به‌جا می‌گذارند. به‌جای ریختن روغن استفاده‌شده در فاضلاب، مجدداً از آن استفاده کنید. همین طور بهتر است روغن را در یک پلاستیک ریخته و در سطل زباله بیاندازید.

همه‌ی مواد جوجه و ابزاری را که برای درست جوجه‌کباب کردن لازم دارید بیرون می‌کشید و منقل را روشن می‌کنید. و اگرچه احساس می‌کنید دقیقاً در حال پیروی از دستورالعمل پخت هستید، می‌بینید یک جای کار می‌لنگد. جوجه‌کباب خام است، موادی که گوشت را در آن خوابانده بودید سوخته است، چه اشتباهی کردید؟

هفت منبع پروتئین گیاهی

روزبه‌روز افراد بیشتری به دنبال این هستند که بیشتر غذاهای گیاهی را در رژیم غذایی خود بگنجانند. این شگفت‌انگیز است و اطمینان از اینکه ما بیشتر غذاهای تهیه‌شده از گیاه را می‌خوریم تا غذاهایی که در یک کارخانه تهیه می‌شوند برای بهبود سلامتی عالی است.

پنج ویژگی برای آشپز ماهر بودن

آیا آرزو دارید روزی یک سرآشپز ماهر شوید؟ صفات زیادی هستند که سرآشپزها را منحصر بفرد می‌‏کنند اما سرآشپزها ویژگی‏‌های مشترکی دارند. آیا شما آنچه را رستوران‏‌ها به دنبال آن هستند در خود دارید؟ در ادامه، پنج ویژگی برتر سرآشپزهای ماهر را ببینید:

۸ اشتباه تغذیه‌ای رایج

تغذیه می‌تواند گیج‌کننده باشد. اگر در مورد اصول تغذیه تحقیق کنید، اطلاعات متضادی می‌بینید. اگرچه برخی از موضوعات مربوط به تغذیه بیشتر از بقیه مورد بحث قرار می‌گیرند. در اینجا ۸ تا از رایج‌ترین اشتباهات تغذیه‌ای افراد و یه سری نکات ساده وجود دارد که چگونه مطمئن شوید در مسیر درست قرار دارید.

آیا سبزی‌های منجمد سالم هستند؟

می‌دانید که سبزی‌ها منبع خوبی از فیبر، آنتی‌اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی بوده و جزء رژیم غذایی سالم هستند، اما آیا همه‌ی سبزی‌ها سالم هستند؟ البته، میوه‌ها و سبزی‌های تازه سالم هستند. حال می‌خواهیم به این سؤال پاسخ دهیم: آیا سبزی‌های منجمد هم سالم هستند؟

راهنمای کامل برای چربی‌های سالم

آیا می‌دانید روغن‌های سالم دیگر به غیر از روغن زیتون هم وجود دارد. در حقیقت، روغن‌های سالم به شکل‌ها، اندازه‌ها و انواع مختلفی بوده و بخش جدایی‌ناپذیر رژیم غذایی سالم هستند؛ بنابراین در اینجا همه‌ی چیزهایی که باید در مورد روغن‌های سالم بدانید و بهترین و بدترین منابع برای گنجاندن در رژیم غذایی شما وجود دارد.

ده نباید وسایل آشپزی

مراقبت و استفاده‌ی صحیح از وسایل آشپزی به عمر آنها اضافه کرده و باعث می‌شود آشپزی بهتری داشته باشید. از این ۱۰ نباید دوری کنید تا ظروف آشپزخانه‌ی شما در شرایط ایده‌آل باقی بماند و بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد.

راهنمای کامل برای پروتئین

خواه هدف شما کاهش وزن، افزایش عضلات، بهبودی از یک تمرین سخت یا صرفاً سالم‌تر خوردن است، پروتئین یک ماده مغذی اساسی در هر رژیم غذایی سالم است. پروتئین نه‌تنها سنگ بنایی برای عضلات، اندام‌ها و هورمون‌های شماست، بلکه عملکردهای اساسی بسیاری نیز در بدن انسان دارد.

۱۸ غذای پر فیبر که باید بخورید

فیبر دارای مزایای سلامتی متعددی ازجمله بهبود هضم غذا، سلامتی روده و ایمنی بدن و همچنین كاهش وزن و سیری است. بااین‌حال، فیبر این ماده مغذی ساده و اساسی اغلب نادیده گرفته می‌شود. افراد کمی فقط نیمی از مقدار توصیه‌شده‌ی روزانه فیبر را مصرف می‌کنند.