سبک آشپزی

دستورهای غذایی و نکات استفاده از مایکروفر

برای بسیاری از افراد، مایکروفر یک وسیله بزرگ است که برای دوباره گرم کردن قهوه و تهیه ذرت بو داده استفاده می‌شود. و اهمیت این دو مورد استفاده، دلیل کافی برای وجود مایکروفر می‌باشد. با این حال ممکن است از خود بپرسید که آیا مایکروفر کاربردهای دیگری نیز دارد یا خیر. خوشبختانه، جواب این سوال بله است!

بیشتر بخوانید ...

نحوه یخ‌زدایی سریع مرغ

نحوه یخ‌زدایی سریع مرغ

مرغ منجمد پروتئین در دسترسی است که باید بااحتیاط با آن برخورد کرد. برای یخ‌زدایی باید از روش‌های صحیح استفاده کنید چون مرغ خام مستعد رشد باکتری است. نحوه یخ‌زدایی بر کیفیت غذای نهایی هم مؤثر است. روش‌های مختلفی را می‌توان برای یخ‌زدایی مرغ خردشده یا مرغ کامل اعمال کرد.

بیشتر بخوانید ...

سوشی

سوشی چیست؟ انواع و طرز تهیه

امروزه به لطف آشپزهای علاقمند و ماهر سراسر دنیا سوشی را به راحتی می‌توان تهیه کرد. آشپزهای ماجراجویی که با کنجکاوی خود سوشی را به غذایی رایج تبدیل کردند. سوشی به اندازه‌ای معمول است که حتی از خواربارفروشی‌ها نیز می‌توان آن را تهیه کرد. آیا سوشی غذایی عجیب است؟ برای پی بردن به آن ادامه مطلب را بخوانید.

بیشتر بخوانید ...

انواع شکلات

انواع شکلات

شکلات یک خوراکی آشنا که در بسیاری از شیرینی‌ها بکار می‌رود. ولی، کلمه‌ی شکلات معانی معتددی دادر. انواع مختلفی شکلات وجود دارد: از شکلات سفید شیرین و نرم گرفته تا شکلات بسیار تلخ وشیرین تیره‌رنگ و انواع دیگر شکلات. شکلات چیست؟ از کجا آمده است، انواع شکلات کدامند؟

بیشتر بخوانید ...

جوانه ماش چیست؟ خواص و کاربردهای آن در آشپزی

جوانه ماش معمولا در کشور چین و هند مورد استفاده قرار می‌گیرد و حالت صدادار و آبداری را به بسیاری از غذاهای آسیایی از قبیل سرخ‌کردنی‌ها و سوپ‌ها می‌افزاید. به راحتی می‌توان این جوانه را به دستورالعمل‌های آشپزی که بر پایه‌ی سبزیجات یا گوشت هستند اضافه کرد.

بیشتر بخوانید ...

آب معدنی چیست؟ فواید آن در تغذیه

شاید همه آب‌ها در ظاهر یکسان به‌نظر برسند، اما آب‌های معدنی به خاطر مواد معدنی طبیعی موجود در خود کمی متفاوت هستند. عده‌ای ادعا می‌کنند که آب‌های‌معدنی به افزایش میزان موادمعدنی موجود در بدن کمک می‌کنند و فرد با نوشیدن آنها سالم‌تر می‌شود.

بیشتر بخوانید ...

کلم غنچه‌ای (کلم بروکسل)

کلم غنچه‌ای چیست؟ خواص و کاربردهای آن در آشپزی

کلم غنچه‌ای نوعی سبزی چلیپایی از نوع کلم و گل کلم است که محبوبیت زیادی در خانه ها و رستوران‌های سراسر دنیا کسب کرده است. کلم غنچه‌ای را می‌توان به صورت پخته، خرد شده، ترشی یا سرخ شده به عنوان یک غذای جانبی سالم و خوشمزه مصرف کرد.

بیشتر بخوانید ...

ابرغذا چیست؟

به‌احتمال زیاد اصطلاح «ابرغذا» را روی بسته‌بندی‌ها دیده‌اید یا این واژه را در توصیف آیتم‌های منوی غذا و مکمل‌های رژیم غذایی شنیده‌اید. اما ابرغذا دقیقاً به چه معناست؟ دستورالعمل رسمی برای طبقه‌بندی ابرغذاها وجود ندارد اما چندین غذا وجود دارد که عموماً ابر (فوق مغذی) شناخته می‌شوند.

بیشتر بخوانید ...

بلغور گندم چیست؟ کاربردهای آن در آشپزی

بلغور گندم به‌عنوان جزء اصلی تابولی (تابوله) شناخته می‌شود؛ تابولی یک سالاد غله لیمویی خاورمیانه‌ای است که با بلغور، گوجه‌فرنگی، پیاز و گیاهان معطر تهیه شده و پیشینه حداقل ۴۰۰۰ ساله دارد. بلغور گندم آسان‌پزترین و چندکاربردی‌ترین غله است.

بیشتر بخوانید ...

۸ کاربرد عالی جو دوسر

جو دوسر ماده‌ی غذایی گیاه‌خواری فوق‌العاده‌ای است؛ زیرا به روش‌های بسیار خوبی می‌توانید از خوردن آن لذت ببرید. با این 8 کاربرد شگفت انگیز خواهید دید که یک کیسه جو دوسر بسیار بیشتر از بلغور جو دوسر مفید است.

بیشتر بخوانید ...

برنامه شام: کینوآ

تا الان، همه متوجه شده‌اند که کینوآ بسیار مغذی است. چیزی که خیلی‌ها نمی‌دانند این است که کینوآ کاربردهای بسیاری دارد. طعم ملایم کینوآ به ما این امکان را می‌دهد که در همه نوع دستور غذا از آن استفاده کنیم. مقدار زیادی کینوآ بپزید و بعد آن را در سه نوع شام پروتئین دار متفاوت استفاده کنید.

بیشتر بخوانید ...

بال مرغ چیست؟ خواص و آشپزی با آن

بال مرغ تبدیل به چیزی شده که هم در ورزش و هم در فرهنگ نوشیدنی همه جا حاضر است و ارزش زمان و اشتهای شما را در هر موقعیتی دارد. آنها ساده و سرشار از پروتئین هستند و راحت پخته میشوند، قیمتشان مناسب است و غذای جالبی است و در جشن ها و شام شب های آخر هفته بعنوان فینگر فود از آنها استفاده میشود.

بیشتر بخوانید ...