سبک آشپزی

شوید چیست؟ خواص و کاربردهای آن در آشپزی

امروزه با شنیدن واژه‌ی شوید به یاد ترشی شوید و سالاد سیب‌زمینی می‌افتیم، اما این گیاه برای قرن‌ها جایگاه خاصی در آشپزی ایرانی داشته است. دانه‌ی شوید بعنوان ادویه و برگ آن بعنوان گیاه مصرف می‌شود. فصل رویش شوید در بهار و اوایل تابستان است، اما معمولا درگلخانه‌ها نیز پرورش می‌یابد تا در همه‌ی فصول سال در دسترس باشد.

بیشتر بخوانید ...

لیموترش چیست؟ خواص و کاربردهای آن در آشپزی

لیموترش‌ها از جمله مرکبات سبزرنگ کوچکی هستند که تشخیص آن‌ها بسیار راحت است. متداول‌ترین این نوع میوه‌ها لیموترش‌های ایرانی هستند. از لیموترش در غذاهای سرتاسر جهان استفاده می‌شود. اگرچه بسیاری از مردم با آب‌لیموی بطری‌شده آشنا هستند، اما استفاده از لیموترش تازه واقعاً می‌تواند طعم غذا و نوشیدنی‌های شما را متفاوت کند.

بیشتر بخوانید ...

اسید سیتریک چیست؟ خواص و کاربردهای آن در آشپزی

در بین نگهدارنده‌ها و افزودنی‌های غذایی اسید سیتریک معمول‌ترین و فراوان‌ترین آن‌ها است. این ماده‌ی پرکاربرد بطور طبیعی در خانوادۀ مرکبات یافت می‌شود ولی، بصورت مصنوعی نیز تولید می‌شود. نام اسید سیتریک برگرفته از یک اسید طبیعی و ارگانیک است که در بسیاری از سبزیجات و میوه‌ها بویژه مرکبات یافت می‌شود.

بیشتر بخوانید ...

رب تمبر هندی چیست؟ خواص و آشپزی با آن

رب تمبر از میوه‌ای ترش، تیره‌رنگ و چسبنده به‌دست می‌آید که روی درخت تمبر هندی و در غلاف رشد می‌کند. در بعضی از غذاها از رب تمبر برای درست کردن دسر و حتی آبنبات استفاده می‌کنند، اما در آشپزی تایلندی غالبا آن را در غذاهای ترش‌مزه به‌کار می‌برند.

بیشتر بخوانید ...

مواد اولیه‌ی اصلی نان مخمر

برای اینکه نانوای خوبی باشید، بهتر است اندکی با علم چگونگی ترکیب این مواد اولیه برای تهیه‌ی نانی سبک و نرم با پوسته‌ای لطیف و در عین حال ترد آشنا باشید. در اینجا توضیح می‌دهیم که مواد اولیه‌ی نان مخمر در خمیرابه یا خمیر چه می‌کنند. تنها به چهار ماده‌ی اولیه‌ی نان مخمر واقعاً نیاز دارید: آرد، مخمر، آب و نمک.

بیشتر بخوانید ...

زنیان رومی چیست؟ خواص و کاربردهای آن در آشپزی

زنیان رومی نوعی میوه‌ی دانه‌مانند است که در بسیاری از غذاهای هندی به عنوان ادویه کاربرد دارد. ظاهر زنیان رومی مشابه دانه رازیانه و زیره است. زنیان رومی بسیار مطعر بوده و عطری مشابه آویشن دارد. با این وجود، مزه‌ی آن، به علت طعم غالب و تلخی دارد، بیشتر به طعم ارگانو (پونه کوهی) و بادیان رومی نزدیک است.

بیشتر بخوانید ...

فلفل اورفا (ایسوت) چیست؟

فلفل اورفا که فلفل ایسوت یا ایزوت نیز نامیده می‌شود، یکی از انواع فلفل چیلی با طعم شور و تند، رنگ قهوه‌ای مایل به قرمزِ تیره و محصول کشور ترکیه است که به شکل پرک‌شده به فروش می‌رسد. اورفا به منطقه‌ی پرورش این نوع فلفل اشاره می‌کند و بیبر در زبان ترکی به معنای فلفل است.

بیشتر بخوانید ...

رنگ‌های غذایی طبیعی

برای رنگ کردن مواد غذایی، اعم از رویه خامه‌ای کیک، مایه کیک، میلک‌شیک‌ها یا پنکیک‌ها نیازی نیست که به سراغ رنگ‌های مصنوعی بروید. میوه‌ها و سبزیجات روزمره معمولی زیادی وجود دارند که می‌توانند این کار را انجام دهند. از این نمونه‌های خاص استفاده کنید.

بیشتر بخوانید ...

آناتو چیست؟ خواص و کاربردهای آن در آشپزی

آناتو بسیار مرموز و درعین‌حال پراستفاده است. این ماده از درخت آکیوت استوایی گرفته می‌شود و ظاهر براق زرد و نارنجی‌اش آن را برای استفاده به عنوان رنگ خوراکی مناسب می‌سازد. همچنین دارای خواص طبی است و یکی از مواد اصلی بسیاری از غذاهای محلی آمریکای لاتین، کارائیب و فیلیپین است.

بیشتر بخوانید ...

زیره چیست؟ خواص و کاربردهای آن در آشپزی

دانه‌های زیره که بارها به کابینت‌های ادویه اضافه می‌شوند، در واقع میوۀ خشکِ گیاه زیره هستند. با این حال، در دنیای آشپزی معمولا آن‌ها را به عنوان دانه می‌شناسند. اگر تا به‌حال نان چاودار خورده باشید، بدون شک طعم دانه‌های زیره را چشیده‌اید.

بیشتر بخوانید ...

9 پروتئین گیاهی برتر

چه گیاهخوار باشید یا رژیم وگان گرفته باشید یا صرفاً بخواهید از میزان گوشت موجود در برنامه غذایی هفتگی خود کم کنید، پروتئین‌های گیاهی راه حلی برای حفظ تعادل رژیم غذایی هستند. این غذاها عبارتنداز: حبوبات، سویا، مغزها، بنشن و کینوآ.

بیشتر بخوانید ...

نحوه‌ی بخارپز کردن سبزیجات

بسیاری از افراد تمایل دارند که سبزیجات را بپزند، اما بخارپز کردن آن مزایای بسیار زیادی دارد. رنگ، بافت، طعم و محتوای غذایی سبزیجات با بخارپز کردن آن‌ها بهتر حفظ می‌شود. همچنین، بخارپز کردن یکی از ساده‌ترین روش‌های آماده‌سازی سبزیجات است که در عرض چند دقیقه قابل انجام است.

بیشتر بخوانید ...