سبک آشپزی

راهنمای انتخاب ظروف آشپزی برای یک آشپزخانه‌ی کامل

راهنمای انتخاب قابلمه و تابه

شما به‌تازگی به خانه‌ی جابجا شده‌اید و به آشپزخانه‌ای بزرگ و جدید نیاز دارید. قابلمه‌ها و تابه‌های قدیمی را دور بریزید؛ اکنون زمان استفاده از ظروف آشپزیِ درست است.

بیشتر بخوانید ...

نحوه تمیز کردن تابه و قابلمه سوخته

نحوه تمیز کردن تابه و قابلمه سوخته

تنها با داشتن چند وسیله خانگی ساده می‌توانید هر نوع تابه و قابلمه سوخته را تمیز کنید. تجربه نشان داده که سرکه سفید و جوش‌شیرین می‌توانند ترکیبی موثر برای پاک کردن تیرگی و لکه‌ها باشند، بخصوص زمانی تصمیم به دور انداختن تابه و قابلمه خود می‌گیرید. اگر چنین تصمیمی دارید، بهتر است مطلب زیر را بخوانید.

بیشتر بخوانید ...

چرا ظروف آلومینیومی انتخاب کنیم؟

ظروف آشپزی با روش‌های مختلفی مانند دایکاست و فورج ساخته می‌شود. آلومینیوم خام، نرم و در مقابل گرما حساس بوده و با غذاهای اسیدی واکنش می‌دهد، در کل هم فرمش را از دست داده و هم باد می‌کند. امروزه ظروف از آلیاژهای خاصی از آلومینیوم ساخته می‌شوند که در مقابل حرارت و مواد غذایی مقاومت بهتری دارند.

بیشتر بخوانید ...

نگهداری از ظروف آشپزی و شیرینی‌پزی نچسب

با استفاده از وسایل آشپزی و شیرینی‌پزی نچسب می‌توانید غذاهای باکیفیتی تهیه کنید، به شرط آنکه درست از آنها استفاده و نگهداری کنید. در اینجا چند قانون عمومی برای استفاده‌ی حداکثری از وسایل آشپزی نچسب به شما ارائه می‌دهیم، اما همیشه توصیه‌های تولیدکننده را رعایت کنید.

بیشتر بخوانید ...

۱۰ راه برای خراب کردن تابه‌ی نچسب

روکش تفلون نچسب ظروف آشپزی و شیرینی‌پزی برای پخت و پزی سالم‌تر ساخته شده‌اند چون به روغن کمتری نیاز دارند. اما مراقبت نامناسب می‌تواند روکش قابلمه یا تابه‌های شیرینی‌پزی نچسب را از بین ببرد و باعث شروع چسبیدن غذاها و پوسته یا تراشیده شدن آن شود.

بیشتر بخوانید ...

هنگام پخت‌وپز در انتخاب تابه مناسب دقت کنید

نوع تابه‌ای که برای پخت کیک شکلاتی یا خوراک گوشت استفاده می‌کنید اهمیت دارد. آیا رمز موفقیت در پختن غذای فوق‌العاده یا یک کیک شکلاتی استفاده از تابه مناسب نیست؟

بیشتر بخوانید ...

چرا باید قابلمه‌ها و تابه‌ها را دور بیندازیم

با استفاده از ظروف کهنه موجب هدررفت انرژی و آلودگی غذایتان می‌شوید. قابلمه و تابه‌ی کهنه ممکن است بدردبخور باشد اما کیفیت آشپزی در آنها کاهش می‌یابد. برخی از تابه‌های خیلی کهنه می‌توانند موجب آلودگی غذا نیز شوند. به دلایل زیر باید به فروشگاه‌های لوازم آشپزخانه بروید و ظروف جدید بخرید.

بیشتر بخوانید ...

نکاتی برای مراقبت بهتر از ظروف نچسب

اعتراف می‌کنم که به ظروف نچسب علاقه‌ای نداشتم. با خاطر پختن تخم‌مرغ یک تابه نچسب خریدم، و بعد از چندماه دیدم که تخم‌مرغ به تابه می‌چسبد. همیشه تابه را با اسپری پخت‌وپز آغشته می‌کردم و شعله را ملایم روشن می‌کردم: چه اتفاقی افتاد؟

بیشتر بخوانید ...

چگونه ماهی‌تابه نچسب را تمیز کنیم

بعد از هر بار استفاده، تابه را با دست بشویید و خشک کنید تا کاملاً تمیزشده هیچ لکه و جرم روی تابه نماند. برای از بین بردن جرم‌های سرسخت از خمیر جوش‌شیرین استفاده کنید. از تابه به‌دقت استفاده کنید، برای مثال حرارت خیلی بالا و ابزار سابنده می‌توانند به آن آسیب بزنند.

بیشتر بخوانید ...

استفاده و مراقبت از ظروف نچسب

پوشش نچسب در ظروف و ابزار آشپزی به‌طور یکسان ایجاد نشده و اینکه چه مدت پوشش نچسب دوام می‌آورد، تنها به شما بستگی دارد. برخی از تولیدکنندگان شما را به مراقبت کامل از این ظروف توصیه می‌کنند، برخی دیگر تنها به ارائه توصیه‌های کلی می‌پردازند، بنابراین این راهنمایی‌ها می‌توانند گیج‌‌کننده باشد.

بیشتر بخوانید ...

انتخاب قابلمه و تابه برای آشپزی حرفه‌ای

شما شایسته‌ی داشتن ظروف آشپزی باکیفیت و مطمئن هستید که نیازهایتان را برآورده کنند. در اینجا توصیه‌هایی برای انتخاب ظروف آشپزی و پخت و پز موردنیاز ارائه می‌دهیم. سرویس ظروف آشپزخانه را براساس میزان دفعات آشپزی، اندازه‌ی وعده‌های غذایی و تجربه‌ای که مایلید در آشپزخانه کسب کنید، انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید ...

چه زمانی باید ظروف آشپزی را تعویض کرد؟

ظروف آشپزی دارای عمر مشخصی هستند. ظروف آشپزی تحت حرارت بالا قرار می‌گیرند، مواد مختلفی داخل آن ریخته می‌شود، با مواد شوینده قوی شسته می‌شوند، لایه‌ی نچسب ظروف به مرور زمان خاصیت خود را از دست می‌دهد و رنگ بیرونی دچار سوختگی می‌شود. چه زمانی باید ظروف را تعویض کرد؟

بیشتر بخوانید ...