سبک آشپزی

طرز پخت ماکارونی

طرز پخت ماکارونی

ماکارونی امروزه به عنوان یک غذای سالم در سراسر جهان شناخته می‌شود و از آنجاکه بیشتر از غلات تشکیل شده است در قاعده هرم غذایی قرار می‌گیرد و سهم بالایی در تامین انرژی روزانه دارد. به طور کلی غلات مهم‌ترین منبع غذایی در جهان به حساب می‌آید و ۵۰٪ کالری افراد را تامین می‌کند.

بیشتر بخوانید ...

کلم بروکلی کبابی با زنجبیل

کلم بروکلی کبابی با زنجبیل

کلم بروکلی از پرخاصیت‌ترین سبزیجات است. در اغلب میوه‌فروشی‌ها یافت می‌شود، کودکان بدغذا آن را با اطمینان می‌خورند و مراکز تهیه غذا و سرآشپزها می‌دانند که این سبزی محبوب همه است. متأسفانه، این بدان معناست که ممکن است مزه‌ی آن تکراری شود.

بیشتر بخوانید ...

چرا نباید ظروف تفلون را بازسازی کرد؟

چرا نباید ظروف تفلون را بازسازی کرد؟

بازسازی ظروف تفلون! صحیح یا غلط؟ برای آشپزی کردن از ظروفی با جنس‌های مختلف استفاده می‌شود. این جنس‌ها شامل مسی، گلی، سرامیکی، استیل و غیره بوده و هست. در سال‌های اخیر، استفاده از ظروف تفلون جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید ...

معرفی ظروف آشپزی گرانیتی

ظروف گرانیتی شامل قابلمه، ماهیتابه، سنگ پیتزا و ظروف دیگری است که دارای روکش نچسب گرانیتی است. در سال‌های اخیر با گسترش پخت‌و‌پز طبیعی و ارگانیک و همچنین افزایش آگاهی در رابطه با ریسک‌های سلامتی مرتبط با روکش‌های نچسب، استفاده از ظروف گرانیتی محبوبیت یافته است.

بیشتر بخوانید ...

مقایسه تابه‌های استیل با تابه‌های نچسب

مقایسه تابه استیل و نچسب

استفاده از هر یک از تابه استیل و تابه نچسب تفلون در آشپزخانه با جوانب مثبت و منفی خاص خود همراه است. استفاده از ظروف استیل برای جوشاندن، تفت دادن و گرم کردن و استفاده از تابه نچسب برای کار با مواد غذایی چسبناک مثل تخم‌مرغ مناسب است.

بیشتر بخوانید ...

تابه‌های نچسبی که خطرناک هستند

قرن‌ها مردم غذای خود را در تابه و قابلمه‌هایی می‌پختند که کف‌شان را با روغن، پیه یا نوعی چربی می‌پوشاندند تا از چسبیدن مواد غذایی به این ظرف جلوگیری شود. این مواد چرب با اینکه مانع از چسبیدن ذرات غذایی به ظروف آشپزخانه می‌شدند اما برای سلامت قلب مضر بودند.

بیشتر بخوانید ...

همه چیز درباره تابه‌های سرامیکی

تغییر رنگ و ایجاد نقاط چسبنده روی ظرف از معایب اصلی ظروف سرامیک هستند. علت اصلی ایجاد این معایب وجود ذرات باقیمانده چربی، ناخالصی‌ها و نقاط داغ روی سطح ظرف هستند؛ به علاوه، اسپری‌های پخت‌وپز به دلیل داشتن لسیتین سویا و سایر مواد افزودنی بسیار مشکل‌ساز هستند.

بیشتر بخوانید ...

چهار نکته مفید برای سرخ کردن – راهنمای بهترین روش

چهار نکته برای سرخ کردن غذا

تا به‌حال به این فکر کرده‌اید که چه روشی برای سرخ کردن گوشت، ماهی و استیک بهتر است؟ چگونه از توزیع یکنواخت حرارت مطمئن شویم؟ یا چگونه تابه را برای سال‌ها سالم نگه‌داریم؟ با چهار نکته‌ای که در ادامه مطرح شده‌اند، روش صحیح سرخ‌کردن از آماده‌سازی تا سرو غذا ارائه شده‌است که بسیار هم آسان است.

بیشتر بخوانید ...

همیشه از مایع شوینده برای ظروف تفلون استفاده کنید

چرا ظروف تفلون را با مایع شوینده بشوییم؟

همیشه از مایع شوینده برای ظروف تفلون استفاده کنید. در اینجا کارشناسان پویان‌مهر نکات ضروری برای استفاده، تمیز کردن و مراقبت از قابلمه و تابه و دیگر وسایل آشپزخانه به شما ارائه می‌دهند.

بیشتر بخوانید ...

پنج اشتباه رایج در استفاده از ظروف نچسب که باید اجتناب کرد

از ۵ اشتباه در استفاده از ظروف نچسب اجتناب کنید

از ما در مورد نحوه‌ی استفاده‌ی درست از ظروف نچسب سؤالات بسیاری پرسیده می‌شود. صرف‌نظر از نوع ظرف نچسب شما این پنج اشتباه رایج می‌توانند آن‌ها را خراب کنند. اگر از قاشق فلزی در ظروف نچسب استفاده می‌کنید یا برای پخت‌وپز از حرارت بالا استفاده می‌کنید.

بیشتر بخوانید ...

روش صحیح نگهداری از تابه‌ها و قابلمه‌ها

روش صحیح نگهداری از تابه‌ها و قابلمه‌ها

همین حالا عادت تلنبارکردن ظروف روی هم را ترک کنید. روش نگهداری تابه و قابلمه بسیار اهمیت دارد. اگر مثل اغلب مردم هستید، راه آسان انتخاب می‌کنید. روش آسان گذاشتن ظروف داخل هم و قراردادن در طبقات کابینت است. اما این روش بدترین کاری است که می‌توانید انجام دهید.

بیشتر بخوانید ...

تفلون دقیقاً چیست

تفلون چیست؟ باید نگران استفاده از آن باشیم؟

ظروف نچسب استفاده فوق‌العاده راحتی دارند – علاوه بر اینکه روغن کمتری در پخت غذا نیاز دارند، تمیز کردن آنها هم راحت است. پختن تخم‌مرغ، هربار بدون آنکه ذره‌ای به آن بچسبد؟ موافقم! اما در سال‌های اخیر، پوشش‌های نچسب مانند تفلون وارد چالش‌های تازه‌ای شده‌اند که بسیاری از مردم استفاده از آنها را کنار گذاشته‌اند.

بیشتر بخوانید ...