چای سفید چیست؟ طعم، مصرف، و طرز تهیه

توسط پویان‌مهر

چای سفید نوعی چای است که طعم دل‌پذیری دارد و به‌طور طبیعی کافئین کمی دارد. در ابتدای فصل برداشت می‌شود و از جوانه‌ها و برگ‌های تازه‌ی گیاه چای به‌دست می‌آید. چای سفید نامش را از پرز سفید روی برگ‌های نورسته‌ای می‌گیرد که به محافظت از رویش جدید گیاه چای در برابر حشرات کمک می‌کند. از آن‌جا که چای سفید همه‌‌ساله برای مدت کوتاهی با دست برداشت می‌شود، معمولاً نسبت به چای‌های دیگر گران‌تر است.

اطلاعات مختصر:

  • خاستگاه: استان فوجیان، چین
  • دما: 175–190 درجه فارنهایت
  • کافئین: 6-75 میلی‌گرم در هر فنجان

چای سفید از برگ‌های تازه و بهاری گیاه چای به‌دست می‌آید که به‌طور سنتی در استان فوجیان چین کشت می‌شود. چای خشک به‌خاطر برگ‌ها و جوانه‌های کوچک چروکیده‌اش، که اندکی پرزمانند به‌نظر می‌رسند، معروف است. وقتی دم می‌شود، معمولاً رنگ طلایی روشن با رایحه‌ای گل‌مانند به‌خود می‌گیرد. بسته به نوع چای سفید، طعم آن از چوبی تا شکرین تا گُل‌مانند با عطرهای ملایم و میوه‌ای متغیر است. وقتی خیلی خوب دم می‌شود، معمولا کمتر از چای سیاه، تلخ و درشت است.

تقریباً تمام چای‌ها (سیاه، سبز، سفید و اولانگ) از عین گونه‌ی گیاهی می‌آید: «کاملیا سیننسیس1» یا گیاه چای. طیف گسترده‌ای از خواص موجود در این گونه‌های چای‌ها بر اساس مکان کشت گیاه، زمان برداشت چای و نحوه‌ی تصفیه و خشک‌کردن آن پس از برداشت مشخص می‌شود. برگ‌های چای سفید به‌طور سنتی در فوجیان در اواسط مارس تا اوایل آوریل برداشت می‌شود.

پس از آن‌که برگ‌های چای سفید برداشته شدند، برگ‌ها چروکیده می‌شوند و بلافاصله پس از برداشت، با استفاده از نور طبیعی خورشید، منفذهای حرارتی، یا ماشین‌های خشک‌کن، خشک می‌شوند. این کار به جلوگیری از اکسیده‌شدن، دادن طعم و رنگ ملایم به چای و حفظ برخی از خواص ارزشمند چای، مثل آنتی‌اکسیدان‌ها، کمک می‌کند. ویژگی‌های چای بسته به منطقه‌ی خاستگاه آن می‌تواند متفاوت باشد.

مصرف

چای سفید معمولاً به‌صورت تازه دم‌شده و داغ مصرف می‌شود. به‌دلیل طعم ملایم آن، شیرین‌کننده‌ها و شیر معمولاً به آن اضافه نمی‌شوند و اغلب به‌تنهایی یا با میان‌وعده‌ای سبک سرو می‌شود. نوشیدن یک فنجان در صبح یا بعدازظهر، بهترین راه برای لذت‌بردن کامل از این چای داغ دل‌پذیر است.

طرز تهیه چای سفید

چای سفید باید در دمای نسبتاً پایین دم شود تا خواص تازه چای حفظ شود. از آب تمیز و خالص (نامقطر)، که هنوز به‌جوش نیامده است، ترجیحاً بین 175 تا 190 درجه فارنهایت، استفاده کنید. توجه داشته باشید که آب در دمای 212 درجه فارنهایت به‌جوش می‌آید. بنابراین، آب باید داغ، اما نه کاملاً جوش باشد. بیشتر چای‌های سفید باید به‌مدت یک دقیقه یا تا پنج دقیقه دم بکشد. برخی از گونه‌های چای اگر برای مدت طولانی دم شوند، یا با آب خیلی داغ دم شوند، گس و تلخ می‌شوند.

مقدار چای مورد نیاز، به برگ‌ها بستگی دارد -اگر مخلوط بیشتر جوانه‌های هم‌فشرده باشد، کمتر از یک قاشق چای‌خوری برای یک فنجانِ هشت‌اونس کافی است. اگر چای از برگ‌های باز و سبک‌وزن تشکیل شده باشد، نزدیک به یک قاشق بزرگ/غذاخوری در هر فنجان استفاده کنید. قبل از افزودن هرگونه شکر یا مواد دیگر، چای را مزه کنید -احتمالاً به آن نیازی نخواهد داشت.

مقدار کافئین در چای سفید

مقدار کافئین موجود در چای سفید بسته به خاستگاه آن متفاوت است. اکثر چای‌های سنتی فوجیان کافئین کمی دارند. اگر در دمای پایین برای مدت‌زمان کوتاهی به‌درستی دم شود، یک فنجان می‌تواند حاوی ۶ میلی‌گرم کافئین باشد (در مقایسه با ۸۰ تا ۲۰۰ میلی‌گرم کافئین در یک فنجان قهوه). به‌دلیل عدم اکسیده‌شدن چای، مدت کوتاه دم‌آوری و کافئین کم، اسیدینگی آن نیز در مقایسه با چای سیاه و قهوه کمتر است.

امروزه چای‌های سفیدی در دارجلینگ2 هند و سایر مناطق چای‌خیز در سراسر جهان کشت و برداشت می‌شود. این چای از همتای سنتی‌اش کاملاً متفاوت است و برخی از چای‌های سفیدِ برداشت‌شده در خارج از چین، سطوح بالاتری از کافئین دارند. این چای‌ها گاهی سطح کافئین برابر با چای سبز و حتی چای سیاه دارند (تا ۷۵ میلی‌گرم در هر فنجان).

انواع چای سفید

چند نوع اصلی چای سفید در مغازه‌ها و بازارهای آنلاین برای خرید موجود است. سوزن نقره‌ای3، به‌دلیل طعم خالص، عطر گل‌مانند و رنگ طلایی آن، باارزش‌ترین چای سفید است. گل صدتومانی سفید4 یکی دیگر از چای‌های ممتاز است که طعمی آجیلی و شیرین دارد و اغلب به‌صورت تک‌خاستگاه فروخته و به‌صورت مخلوطی استفاده می‌شود. گل صدتومانی سفید دم‌کرده، کمی پررنگ‌تر از سوزن نقره‌ای است. چای سفید چیده‌شده توسط میمون5، از قرار معلوم زمانی توسط میمون‌ها چیده می‌شد، اما امروزه این نام صرفاً به‌معنای چای جوان و با کیفیت بالا است که در اوج خود چیده شده است.

گاهی، انواع دیگری از چای سفید نیز یافت می‌شود، مثل چای سفید دارجلینگ (که در هند کشت می‌شود و خواص بسیار متفاوتی دارند) و چای‌های سفید «ابرو6» که دیرتر برداشت می‌شوند و بنابراین کیفیت نسبتاً پایین‌تری دارند.

1 Camellia sinensis

2 Darjeeling

3 Silver needle

4 White peony

5 Monkey-picked white tea

6 Eyebrow

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا جمع 8 و 3 را محاسبه نمایید.