سبزیجاتی که با تفت دادن خوشمزه‌تر می‌شوند

توسط پویان‌مهر

این سبزی‌ها اگر تفت‌داده شوند خوش‌مزه‌تر می‌شوند

تفت دادن غذا از زمان کشف آتش‌سوزی مایه‌ی مصیبت آشپزی خانگی بوده است، اما برخی از سبزی‌ها وجود دارند که اگر کمی بسوزند طعم بهتری می‌دهند. کمی تفت دادن نه‌تنها طعم کبابی عالی به غذا می‌دهد، بلکه می‌تواند سبزی‌ها خاصی را به نسخه‌های دودی، نرم‌تر و لذیذتر از آن‌ها تبدیل کند. ما  لیست کاملی از پیشنهاد‌ها را ارائه می‌دهد، اما در اینجا چند مورد از علاقه‌مندی‌های من ذکرشده است.

فلفل دلمه‌ای: من دوست دارم این‌ فلفل‌ها را روی آتش شعله‌ور (گریل یا کباب‌پز) کباب کنم تا همه‌ی قسمت‌های پوست آن سیاه شود، سپس پوست بیرونی که سوخته جدا کنم تا بافت فوق‌العاده شیرین و نرم درون آن آشکار شود که به‌عنوان افزودنی درون سوپ، روی پیتزا یا به‌عنوان یک افزودنی به پنیر یا بشقاب کالباس و سوسیس و گوشت‌های ساندویچی عالی است.

کلم بروکسل: اگر تابه‌حال کلم بروکسل را فقط آب پز کرده‌اید، احتمالاً به آن‌ها علاقه زیادی ندارید، اما تفت دادن آن‌ها تا زمانی که‌برگ‌های بیرونی برشته و سیاه شوند، آن‌ها را از «یک غذای بی‌مزه و بی‌خاصیت» به غذایی تبدیل می‌کند که دوست دارید همیشه آن را سریع بخورید.

گوجه‌فرنگی: بیشترین استفاده از گوجه‌فرنگی، استفاده از آن در ساندویچ گوجه‌فرنگی ساده است اما گوجه‌فرنگی تفت‌داده شده و تیره شده را می‌توان در یک پاستای ساده ریخت، در کنار ماهی سرو کرد، یا درون برسکتای2 دودی ریخت. فقط کافی است آن‌ها را به سیخ بکشید، با برس روی آن‌ها کمی روغن‌زیتون بمالید و گریل کنید.

کاهوی رومی: سالاد سزار فوق‌العاده است، اما سالادهای سزار تهیه‌شده با کاهوی رومی دودی و تفت‌داده شده حتی بهتر هم هستند. با برس مقدار زیادی روغن‌زیتون درون آن بزنید و کباب کنید تا جایی که کمی بسوزند.

درواقع، باور این‌که بسیاری از سبزی‌ها از جادوی حرارت شدید بهره نمی‌برند، مشکل است. من قصد داشتم بگویم «هویج» اما بعد یادم آمد که هویج کبابی واقعاً شگفت‌انگیز است.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا جمع 8 و 2 را محاسبه نمایید.