چرا نباید ظروف تفلون را بازسازی کرد؟

توسط پویان‌مهر

چرا نباید ظروف تفلون را بازسازی کرد؟

بازسازی ظروف تفلون! صحیح یا غلط؟ از سالیان دور، افراد برای آشپزی کردن از ظروفی با جنس‌های مختلف استفاده می‌کرده‌اند. این جنس‌ها شامل مسی، گلی، سرامیکی، استیل و غیره بوده و هست. در سال‌های اخیر، استفاده از ظروف تفلون در میان مردم جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است. این ظروف در طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون در بازار موجود است. در این مطلب شما با نکاتی در مورد نگهداری و بایدها و نبایدهای بازسازی ظروف تفلون آشنا می‌شوید. با ما همراه باشید.

ظروف تفلون

همانطور که اشاره شد امروزه مردم میل زیادی به خرید و استفاده از ظروف تفلون دارند. باید توجه داشته باشید که استفاده و نگهداری از ظروف با جنس‌های مختلف نکات خاصی دارد که باید به آن‌ها توجه کنید. سعی کنید به هنگام خرید ظروف به خصوص ظروف تفلون، به کیفیت آن توجه ویژه‌ای داشته باشید و صرفا به دلیل ارزان بودن یا دلایل دیگر سراغ برندهای نامرغوب نروید. اما چرا؟ مواد به کار رفته در ساخت ظروف تفلون خاصیت ضد چسبندگی را به این ظروف می‌دهند و قطعا برای افراد مهم است که غذاهایشان به ته ظرف نچسبد. اما با توجه به کیفیت مواد به کار رفته در انواع ظروف تفلون احتمالا باید منتظر مضرات آن نیز بود. طبق گزارش‌ها و مطالعات، موادی که سطح رویی ظروف تفلون را تشکیل می‌دهند، در مقابل دماهای بسیار بالا می‌توانند آسیب‌های جدی به سلامتی افراد وارد کنند. همچنین اگر زدگی و خوردگی روی این سطح ایجاد شود، مواد تشکیل دهنده ممکن است وارد غذا و سپس بدن انسان شود و این موضوع برای سلامتی انسان خطرناک است. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که این مواد در بدن انسان موجب بروز سرطان می‌شود. پس باید در هنگام خرید و همچنین استفاده از ظروف تفلون نهایت دقت را به کار ببرید. ترجیحا از ریختن مواد اسیدی درون این ظروف پرهیز کنید از اسکاچ‌های زبر برای شستن آن استفاده نکنید.

بازسازی ظروف تفلون - چرا نباید ظروف تفلون را بازسازی کرد؟

با کمال تاسف این روزها شاهدیم که برخی افراد ظروف تفلون خود را برای بازسازی به دست افراد می‌سپارند! بازسازی ظروف تفلون! چرا متاسفانه؟ در بالا توضیح دادیم که مواد استفاده شده در ساخت ظروف تفلون در صورت مواجهه با حرارت خیلی بالا و یا خوردگی، آزاد شده و به سلامتی انسان آسیب می‌زند. با این حال برخی واحدها اقدام به دریافت ظروف از افراد و بازسازی آن می‌کنند. طبق گزارش وزارت بهداشت، نوع موادی که در بازسازی ظروف تفلون به کار برده می‌شود و همچنین روش مورد استفاده، به هیچ عنوان مورد تایید وزارت بهداشت نیست و افراد باید از انجام این کار خودداری کنند و در صورتی که ظروف تفلون آسیب دید باید آن‌ را کنار بگذارند. استفاده از مواد غیر استاندارد توسط افراد غیرحرفه‌ای و همچنین احتمال آسیب پذیر تر شدن سطح بازسازی شده تفلون از جمله دلایلی است که باز سازی این ظروف را منع می‌کند. این ظروف با سطح ضعیف، می‌توانند مواد خود را درون غذا آزاد کرده و موجب آسیب به افراد شوند.

از اینکه با ما در این مطلب در مورد بازسازی ظروف تفلون همراه بودید سپاسگزاریم. امیدوارم این نکات برایتان مفید بوده باشد.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

5 از 5 ستاره (1 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا جمع 7 و 8 را محاسبه نمایید.