۳ روش آسان بخارپز کردن لوبیا سبز

توسط پویان‌مهر

بخارپز روشی عالی برای پخت لوبیا سبز است که ‌رنگ سبز لوبیا و ارزش غذایی آن حفظ می‌شود.

با سه روش می‌توان لوبیا سبز را بخارپز کرد: درون سبد، درون تابه روی گاز؛ داخل ماکروویو. در هر سه حالت لوبیا با بخارآب جوش می‌پزد. رطوبت و حرارت نسبتاً ملایم لوبیا را می‌پزد و بافت آن را نرم و دلپذیر می‌کند درعین‌حال ویتامین‌های K و C و A و فولیک اسید و پتاسیم و آهن درون آن را حفظ می‌کند.

بخارپز با سبد

می‌توانید از سبد بخارپز استفاده کنید. روش متداول بخارپز این‌طور است. یک قابلمه روی گاز بگذارید حدود سه سانت آب بریزید و بجوشانید سپس یک سبد بجای درب روی قابلمه بگذارید بعد لوبیا سبز تمیز شده را داخل سبد روی آب جوش قرار دهید و درب سبد را بگذارید.3 تا 5 دقیقه بعد (بستگی به تردی و نرمی لوبیا سبز دارد) لوبیا سبز بخارپز آماده است.

بخارپز درون تابه

در این روش حداقل تجهیزات لازم است، لوبیا سبز یکنواخت می‌پزد و طعم دار هم می‌شود. حدود دوسانت آب‌نمک درون یک قابلمه یا تابه بریزید و بجوشانید، سپس لوبیا سبزهای تمیز شده را اضافه کنید و درش را ببندید تا با تبخیر آب لوبیاها نرم شوند.3 تا 5 دقیقه (بستگی به ذائقه شما برای لوبیا سبز پخته) لوبیا سبز بخارپز آماده است.

بخارپز داخل ماکروویو

روش سریع و راحت برای بخارپز لوبیا سبز ماکرویو است. بااین‌حال پخت یکنواخت سبزی‌ها در ماکرویو نسبتاً دشوار است علاوه بر این با توجه به قدرت ماکروویو و میزان آبی که برای پخت استفاده می‌کنید شاید لازم باشد تا آب لوبیاها را بگیرید و خشک‌کنید.

درون یک‌کاسه بزرگ با قاشق غذاخوری کمی آب بریزید (اگر لوبیا سبز تازه شسته شده باشد همان آب کافی است). روی ظرف لوبیا را با درپوش مخصوص ماکرویو بپوشایند (ظروف پلاستیکی در ماکرویو نگذارید). به مدت یک دقیقه با توان بالا لوبیا را بخارپز کنید. هر 15 ثانیه یک‌بار می‌توانید لوبیاها را چک کنید به‌ میزان پخت دلخواهتان برسید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا 2 و 7 را با هم جمع نمایید.