خزه دریایی چیست؟

توسط پویان‌مهر

خزه دریایی، همچنین معروف به خزه ایرلندی یا خزه کاراگین، تکه‌هایی از جلبک قرمز است که در آغاز برای ساخت کاراگینان استفاده شده است، غلیظ کننده و تثبیت کننده رایج مورد استفاده در بستنی‌ها و سایر غذاهای دارای فرایند تکراری. این ماده اغلب به عنوان جایگزین گیاهی گیاهخواران به جای ژلاتین سنتی استفاده می‌شود، که از محصولات جانبی حیوان ساخته می‌شود.

خزه دریایی ( خزه ایرلندی) گیاه قرمز تیره‌ای است که روی صخره‌ها و در کرانه دریای آتلانتیک رشد می‌کند. یکی از اجزاء ساختاری آن، که دیواره‌های سلولی گیاه را می‌سازد، نوعی کربوهیدرات به نام کاراگینان است. این کربوهیدرات، یک سلولز، با جوشاندن این گیاه استخراج می‌شود، که باعث می‌شود گیاه آب جذب کند و ژله بسازد. اگر بخواهیم چند مثال بزنیم، این ژله در عوض به عنوان غلیظ کننده و ماده اولیه امولسیون کننده در شیرینی‌ها، ماست، سس، تزئین سالاد، مغز‌ها و هات‌داگ‌های سبزیجات استفاده می‌شود.

از آنجا که این ماده به خوبی به پروتئین‌ها می‌چسبد، بویژه در تغلیظ محصولات لبنی مفید است،‌ به همین دلیل مکررا در ساخت بستنی، پنیر خامه‌ای، و ماست استفاده می‌شود. اغلب این ماده در شکلات سفید استفاده می‌شود تا اجزاء کاکائو جدا شونده از شیر شکل بگیرند و در ته ظرف بنشینند.

خزه دریایی فقط یک نوع از علف‌های دریایی شامل کاراگینان است که می‌تواند برای استفاده در غذا از آن استخراج شود.

برای استخراج کاراگینان از خزه دریایی، ابتدا گیاه را تمیز می‌کنند و می‌شویند تا شن و سایر آشغال‌های ریز حذف شوند، سپس در محلولی از هیدروکسید پتاسیوم پخته می‌شود، ماده قلیایی که به قوام ژل کمک می‌کند. پس از یک دور دیگر شستشو و خشک کردن، این علف دریایی پخته در نهایت پودر می‌شود و سپس با الکل یا کلید پتاسیوم فراوری می‌شود، که کاراگینان را حل می‌کند و بنابراین می‌تواند استخراج شود. همچنین این کار باعث حذف رنگ می‌شود. ژل غلیظ شده سپس خشک می‌شود، با آسیا پودری می‌شود و بسته بندی می‌شود.

خزه دریایی را می‌توان به روش‌های مختلفی فراوری کرد تا انواع مختلفی از کاراگینان بدست آیند، برخی از آن‌ها نرم و قابل انعطاف هستند، برخی سخت و شکننده، و بقیه که ژلی نمی‌شوند اما در عوض به عنوان غلیظ کننده استفاده می‌شوند.

چطور از خزه دریایی استفاده کنیم

رایج‌ترین راه برای استفاده از خزه دریایی در آشپزخانه به شکل پودر کاراگینان است که به طور عمده برای تغلیظ مایعات استفاده می‌شود. بنابراین به عنوان مثال، اگر چیزکیک درست می‌کردید، ممکن بود به جای پودر ژلاتین از پودر کاراگینان استفاده کنید. در این صورت، پودر کاراگینان را با شکر، نمک و سایر مواد خش مخلوط می‌کنید. سپس، مواد خشک را با یکی از مایعات، مثلا زرده‌های تخم‌مرغ، شیر و پنیر خامه‌ای مخلوط می‌کنید، سپس تا زمانی که نرم و یکدست شود مخلوط می‌کنید، ترکیب را روی پوسته شیرینی پای می‌ریزید و می‌پزید.

در موارد دیگر، ممکن است لازم باشد پودر کاراگینان را ذوب کنید و آن را حرارت دهید تا پیش از افزودن آن به دستور پختتان شکل ژلی بگیرد.

همچنین ممکن است با پخت خزه دریایی خشک ژله درست کنید، هرچند این کار احتمالا گیاه دریایی و رنگش را نگه می‌دارد، و ممکن است همچنین پوشش از نمک از دریا داشته باشد.

خزه دریایی چه مزه‌ای است؟

خزه‌دریایی به خودی خود طعمی شبیه به علف دارد، اما کاراگینان که از آن استخراج می‌شود بدون طعم است.

دستور پخت‌های خزه‌ دریایی

شما می‌توانید کاراگینان ساخته شده از خزه دریایی را در بسیاری از دستورهای پخت شامل ژلاتین جایگزین آن کنید.

نگهداری

خزه‌ دریایی خشک در صورت بسته بندی در جای سرد و خشک به مدت یک سال باقی خواهد ماند. پودر کاراگینان هم به مقدار مشابه زمانی به مدتی که بسته بندی شده و خشک و سرد نگهداری شده باشد می‌تواند ذخیره شود. اگر از پودر کاراگانین، یا با پخت خود خزه دریایی، ژله درست کنید، باید آن را همان موقع استفاده کنید،‌ البته می‌توانید به مدت دو الی سه روز از آن در فریزر نگهداری کنید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

جمع 2 و 6 برابر است با؟