چرا تفت دادن بهترین راه پختن سبزیجات است؟

توسط (دیدگاه‌ها: 0)

تفت دادن سبزیجات

برای پختن سبزیجات روش‌های صحیح زیادی داریم، ولی همین حالا پیش‌دستی کرده و می‌گویم که درست‌ترین راه تفت دادن است (البته من طرفدار سرسخت روش خاصی در آشپزی نیستم). هر نوع سبزی، از مارچوبه ترد تازه تا ریشه مقوی سبزیجات، وقتی با این روش آماده شود، طعم فوق‌العاده‌ای پیدا می‌کند و انجام دادن آن هم مثل آب‌خوردن است.

فواید تفت‌دادن سبزیجات زیاد است. اول اینکه شما در این روش می‌توانید تا حدود زیادی با سلیقه خود کار کنید و دوم اینکه نیازی به دستور پخت و مواد افزودنی دیگر ندارید. فقط کمی روغن پخت و پز خوب می‌خواهید و کمی نمک. در کنار اینها، تفت دادن مزه‌ای نمکین به سبزیجات می‌دهد که این مزه را در بقیه غذاها بعد از کلی پخت وپز و سرخ کردن به دست می‌آورید و مورد بعدی اینکه سبزی ما ترد شده و بافتی دلپذیر خواهد داشت.

قانع نشدید؟ پس فرق کلم بروکسل آب‌پز و تفت داده شده را در نظر بگیرید. کلم آب‌پز، وارفته و بی‌مزه است و بوی چندش‌آوری دارد، ولی کلم تفت داده، حالتی سرخ شده و مطبوع دارد، با برگهایی ترد، کوچک و عالی و ظاهری خوب و طعمی کمی تلخ. در واقع تا جایی که من می‌دانم هیچ کدام از سبزیجات با تفت دادن خراب نمی‌شود. حتی می‌توانید سبزیجات سالادی مثل کاهو را تفت دهید و آنها را طوری طبخ کنید که خوش‌طعم‌تر و خوش‌قیافه‌تر از قبل شوند.

برای تفت دادن سبزیجات، آنها را یک‌اندازه خورد کنید و با مقدار زیادی روغن، خوب مخلوط کنید تا کاملاً چرب شوند. بعد آنها را به صورت یک لایه روی سینی بچینید و روی آنها نمک و فلفل بپاشید و آنها را در دمای 220 درجه سانتیگراد بپزید تا جایی که خوب ترد شده و لبه‌هایشان خشک شود. و اما زمان. قسمت زیر را بخوانید تا متوجه شوید که هر کدام از سبزیجات چقدر باید در فر بمانند:

  • سبزیجات نازک و نرم: (کدو، کدو سبز، فلفل، لوبیا سبز، مارچوبه، گوجه فرنگی) 10 الی 20 دقیقه
  • سبزیجات ضخیم: (کلم برگ، خردل سبز، کولارد سبز) 6 الی 10 دقیقه، بسته به اینکه دوست دارید چقدر ترد باشند.
  • خانواده کلم: ( بروکلی، کلم، کلم بروکسل، کلم گل) 15 الی 25 دقیقه.
  • پیاز: 30 الی 45 دقیقه.
  • قارچ: 20 الی 40 دقیقه، بسته به اندازه.
  • کدو تنبل: 30 الی 60 دقیقه، بسته اندازه برش‌های شما.
  • ریشه سبزیجات: (هویج، سیب‌زمینی، سیب‌زمینی شیرین، چغندر) 35 الی 60 دقیقه، بسته به اندازه.

هر وقت یاد گرفتید که یک یک سبزیجات را چطور تفت دهید، می‌توانید سبزیجاتی را که زمان پخت مشابه دارند، با هم طبخ کنید یا مرحله به مرحله سبزیجات مختلف را اضافه کنید تا هر کدام به بهترین شکل سرخ شوند. و البته اشکالی ندارد که کمی ذرات سوخته سبزی در ماهیتابه داشته باشید. همین ذرات سوخته هم طعم نسبتاً خوبی دارند.

 

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه