آلو چیست؟

توسط پویان‌مهر

آلو میوه‌ای هسته‌دار است که روی درختان گونه پرونوس1 سبز می‌شود. آلو بسته به گونه خود ممکن است سبز، قرمز، بنفش یا زرد باشد. همه انواع آلو پوستی صاف و خوراکی دارند و هسته آنها با گوشتی شیرین پوشانده شده است. این میوه در همه جای دنیا پرورش داده می‌شود. این میوه ماده‌ای غذایی با کاربردی جهانی است که در غذاهای اروپای شرقی تا آسیا و همچنین آمریکای شمالی و جنوبی دیده می‌شود. آلو را می‌توانید میان‌وعده‌ای شیرین و تازه حساب کنید و آن را خام مصرف کنید. این میوه را اغلب در آشپزخانه همراه غذا طبخ می‌کنند یا برای تهیه مربا و سس آن را می‌جوشانند و در غذاهای شیرین و خوش‌طعم استفاده می‌کنند. همچنین می‌توانید این میوه را کباب، آب‌پز، سرخ یا بخارپز کنید.

آلو روی درختان گونه پرونوس که از خانواده رز هستند سبز می‌شود. این میوه جزء میوه‌های هسته‌دار طبقه‌بندی می‌شود، چون مانند هلو و زردآلو دارای هسته است. درخت سالم آلو بسیار پربار است و تمام شاخه‌های آن با میوه پر می‌شود؛ آلوها اغلب با هم می‌رسند.

آلو از نظر اندازه، شکل و رنگ تنوع زیادی دارد. پوست آن صاف و خوراکی است و با پودر سفید رنگی به نام سپیدگرد2 پوشیده شده است. گوشت آن آبدار است. هنگام آماده‌سازی میوه هسته غیرخوراکی آن دور ریخته می‌شود. آلو را می‌توانید گرم کنید، آب‌پز کنید، کباب کنید، سرخ کنید و یا بخارپز کنید. قیمت این میوه نسبتاً ارزان است.

نحوه آشپزی با آلو

آلو علاوه‌بر‌اینکه به صورت خام قابل مصرف است به چند شکل دیگر نیز استفاده می‌شود. آلو به‌طور معمول در غذاهایی مثل کیک، پای و تارت استفاده می‌شود. مربا و چاتنی3 آلو و همچنین سس آلو که همراه دسر و غذاهای مطبوع گوشتی مصرف می‌شود بسیار محبوب هستند. این میوه در نوشیدنی‌هایی مثل اسموتی نیز استفاده می‌شود. همچنین می‌توانیم آب آن را برای نوشیدن بگیریم یا اینکه با تخمیر آن شراب آلو تولید کنیم. وقتی از آلوسیاه در غذای خود استفاده می‌کنید، پوست تیره آلو رنگ بنفش زیبایی به غذای شما می‌دهد.

اگر می‌خواهید آلو را برای دستور غذایی خود آماده کنید، ابتدا آن را خوب بشویید. در دستورات غذایی معمولاً آلو به دو یا چهار قسمت تقسیم می‌شود و هسته آن دور ریخته می‌شود. هنگام تهیه دامپلینگ4 اگر دوست دارید آلو شکل خود را حفظ کند آن را در امتداد هسته دو نیم کنید و هسته را جدا کنید. در سایر دستورات غذایی مثل مربا که باید آلو جوشانده شود، آن را خرد کنید. آلوی نصف شده برای کباب و سرخ کردن نیز مناسب است. آلوی چهارتکه‌شده را نیز می‌توانیم برای تهیه سوپ میوه یا کمپوت شیرین بجوشانیم.

دستورات غذایی حاوی آلو

دستورات غذایی حاوی آلو معمولاً برای تهیه غذاهای شیرین مثل کیک و پای استفاده می‌شوند. همچنین می‌توانیم با آلو سس شیرین درست کنیم و همراه گوشت مثلاً گوشت مرغ یا خوک آن را مصرف کنیم. مربا و چاتنی آلو نیز بسیار محبوب هستند و طعم تازه میوه را برای مصارف مختلف حفظ می‌کنند.

نگهداری

آلوی رسیده و آماده خوردن را می‌توانید در دمای اتاق نگه‌دارید. اگر می‌خواهید طراوت میوه برای مدت بیشتری حفظ شود آن را به‌آرامی در پلاستیک بپیچید و در جای خنک نگه‌دارید. اگر آلو هنوز سفت است آن را در دمای اتاق نگه‌دارید تا نرم شود. اگر دوست دارید آلو سریع‌تر نرم شود آن را در پاکت کاغذی قرار دهید. نرم‌شدن آلو برخلاف برخی میوه‌ها باعث شیرین‌تر شدن آن نمی‌شود. تولید شکر در آلو به‌محض جدا شدن از درخت متوقف می‌شود.

اگر مقدار زیادی آلو در اختیار دارید و باید سریع آنها را استفاده کنید فریز کردن آلو کار آسانی است. آلوها را بشویید، پوست بگیرید و درصورت تمایل هسته آنها را خارج کنید. سپس آنها را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید. یک لایه آلو روی سینی فر پهن کنید و آن را در دمای پایین فریز کنید. آلوها را پس از فریز شدن به محفظه دربسته منتقل کنید. آلو را می‌توانید شش ماه تا یک‌سال در فریزر نگه دارید. میوه فریز شده برای تهیه اسموتی، کیک و مربا عالی است.

1 Prunus

2 bloom

3 chutney

4 dumpling

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا 6 و 2 را با هم جمع نمایید.