معرفی ظروف آشپزی گرانیتی

توسط پویان‌مهر

ظروف آشپزی گرانیتی شامل قابلمه، ماهیتابه، سنگ پیتزا و ظروف دیگری است که دارای روکش نچسب گرانیتی است. در سالهای اخیر با گسترش پخت‌و‌پز طبیعی و ارگانیک و همچنین افزایش آگاهی در رابطه با ریسک‌های سلامتی مرتبط با روکش‌های نچسب، استفاده از این نوع ظروف محبوبیت یافته است.

مزیتهای ظروف آشپزی گرانیتی

ظروف آشپزی گرانیتی نسبت به ظروف نچسبی که از مواد شیمیایی ساخته می‌شود ایمنی بیشتری دارد. در یک مطالعه مشخص شد رسیدن گرمای بیش از حد به سطح ظروف نچسب سبب ساتع شدن گازهای سمی می‌شود که ممکن است تاثیرات سلامتی دراز‌مدتی بر روی انسان داشته باشد.

طرفداران ظروف آشپزی گرانیتی همچنین گرمایش سریع و یکپارچه و خاصیت نچسب بودن طبیعی آن را که عملاً نیاز به کره یا روغن را از بین برده است می‌ستایند.

شیوه نگهداری از ظروف آشپزی گرانیتی

ظروف آشپزی گرانیتی نسبت به سطوح نچسب معمولی راحت‌تر لک و خش می‌افتد. برای اینکه از ظروف مذکور در برابر خراشیدگی و مواد شوینده‌ی خورنده حفاظت کرد مهم است آنها را با دست شست. با شستن سریع ظروف بعد از استفاده از لک افتادگی روی آنها جلوگیری کنید. همیشه از اسفنجی نرم که سطحی نه‌چندان زبر دارد استفاده کنید. هیچوقت از سیم ظرفشویی برای این منظور استفاده نکنید.

خرید ظروف آشپزی گرانیتی

شرکتهای زیادی وجود دارند که در تولید ظروف آشپزی گرانیتی و همچنین ظروفی که از مواد معدنی طبیعی دیگر ساخته شده‌اند تخصص دارند. ظروف آشپزی گرانیتی را می‌توان از مغازه‌های مخصوص ظروف آشپزی معتبر تهیه کرد. اگر هم دوست دارید گزینه‌های بیشتری در اختیار داشته باشید، سری به محصولات ما بزنید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا جمع 9 و 6 را محاسبه نمایید.