نحوه تمیز کردن تابه و قابلمه سوخته

توسط پویان‌مهر

نحوه تمیز کردن تابه و قابلمه سوخته

تنها با داشتن چند آیتم خانگی ساده می‌توانید هر گونه تابه و قابلمه سوخته را در آشپزخانه تمیز کنید. تجربه نشان داده که سرکه سفید و جوش‌شیرین می‌توانند ترکیبی موثر برای پاک کردن تیرگی و لکه‌ها باشند، بخصوص زمانی که بخاطر وجود آنها تصمیم به دور انداختن تابه و قابلمه خود می‌گیرید. اگر تصمیم این کار را دارید، بهتر است قبل از آن مطلب زیر را بخوانید. برای ظروف فلزی داخل فر، از موارد زیر برای زدودن لکه‌ها و بازگرداندن درخشندگی به ظروف مورد علاقه خود استفاده کنید.

1. تابه را به همراه مقداری آب در داخل، روی اجاق بگذارید. یک فنجان سرکه سفید به آب داخل تابه اضافه کنید و تا جوش آمدن آب به آن گرما دهید.

2. تابه را از روی اجاق بردارید. حالا دو قاشق سوپخوری جوش‌شیرین به تابه اضافه کنید. برای صدای فش‌فش آماده شوید! کمی آب داخل تابه را هم بزنید.

3. تابه را خالی کنید و آب بکشید. مواد داخل تابه را خالی کنید و مثل همیشه آن را با مواد ظرف‌شویی (دترجنت) و آب گرم بشورید. برای جلوگیری از زنگ زدگی، تابه را قبل از کنار گذاشتن خوب خشک کنید.

4. با استفاده از سیم یا اسکاچ ظرف‌شویی تابه را پاک کنید. برای نقاط و لکه‌های سخت، از ترکیب خمیری جوش‌شیرین و کمی آب گرم استفاده کنید. قبل از پاک کردن تابه به روش معمول، بگذارید خمیر کمی بر روی لکه ها باقی بماند.

نگذارید لکه‌های سوختگی ظروف مورد علاقه شما را خراب کنند. بجای دور انداختن تنها با کمی حوصله و با روش ساده‌ای که توضیح داده شد و با استفاده از سرکه سفید و جوش‌شیرین می‌توانید تازگی را به آنها برگردانید. این روش برای ظروف فلزی داخل فر، کاسه و بشقاب، ظروف سفالی، و هرگونه ظروف آشپزخانه که بخاطر سوختگی در حین استفاده آسیب دیده، موثر است.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا جمع 6 و 6 را محاسبه نمایید.