بال مرغ چیست؟ خواص و آشپزی با آن

توسط پویان‌مهر

بال مرغ تبدیل به چیزی شده که هم در ورزش و هم در فرهنگ نوشیدنی همه جا حاضر است و ارزش زمان و اشتهای شما را در هر موقعیتی دارد.

آنها ساده و سرشار از پروتئین هستند و راحت پخته می‌شوند، قیمت‌شان مناسب است و غذای جالبی است و در جشن‌ها و شام شب‌های آخر هفته به عنوان فینگر فود از آنها استفاده می‌شود. آن را به صورت پخته شده، سرخ شده، دودی، کبابی و داخل سوپ امتحان کنید. مهم نیست که چگونه بال مرغ را می‌خورید، آنها کاربردهای متنوعی دارند و مواد اولیه‌ی خوشمزه ارزش یادگیری دستورهای غذایی بیشتر را دارد.

بال مرغ چیست؟

سه نوع بال مرغ وجود دارد که می‌توانید در فروشگاه‌ها پیدا کنید: بال کامل، بال پهن، بال طبل مانند ( شکل بال بصورتی است که مانند چوب طبل نوازی است.) وقتی که این دو قسمت را با هم میبینید، تصور بال پرنده آسان‌تر می‌شود. قبل از اینکه تکه‌های بال شکسته و از هم جدا شوند، بخش طبل مانند (جناق) به سینه متصل می‌شود. بال مرغ همچنین قوس منحنی دارد ولی معمولا آن قسمت شامل بخش‌های تکه تکه شده نمی‌شود.

دستور پخت

قبل از اینکه آماده‌ی آشپزی شوید، اطمینان حاصل کنید که گوشت در ابتدا با دستمال کاغذی خشک شده باشد تا به مواد مخلوط اجازه جذب در پوست را بدهد. بال را همچنین می‌توان قبل از پخت در ماست و آب لیمو یا آب نمک خواباند تا حسابی عطر و طعم بگیرد.

بال سرخ‌شده طرفداران زیادی دارد و آماده کردن آنها در یک سرخ کن بزرگ، راه آسانی برای انجام این کار است. تنوری کردن یا پختن آنها در فر نیز روش آسانی است. (برای اینکه پوست روی بال تردتر شود، روی طبقه‌ی بالا (نزدیک به شعله ی فر) آن را تنوری کنید و برای طعم بیشتر، می‌توانید بال‌ها را دودی یا کبابی کنید.)

از آنجایی که بال‌ها استخوان و بافت‌های پیوندی و چربی زیادی دارند، می‌توان با آنها سوپ‌های عالی درست کرد. می‌توانید بال‌های پخته شده را از سوپ در آورده، گوشت‌شان را جدا کرده و با آن سالاد مرغ درست کنید.

نگهداری بال مرغ

بال مرغ‌ها را از بسته‌بندی جدا می‌کنند (مگر اینکه به خوبی بسته‌بندی شده باشند یا اینکه سریعاً طبخ شوند.) و آنها را در ظروف عایق هوا قرار می‌دهند. اگر سردشان کنند، باید تا سه روز آنها را مصرف کرده یا برای شش ماه در فریزر نگه دارید. زمانی که یخ گوشت را آب می‌کنید، مطمئن شوید که آن را داخل یک کاسه یا بشقاب قرار دهید تا همه‌ی رطوبتی که از آن خارج می‌شود و باعث آلودگی دو برابر است، گرفته شود.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا 4 و 3 را با هم جمع نمایید.