بال مرغ چیست؟

توسط

بال مرغ تبدیل به چیزی شده که هم در ورزش و هم در فرهنگ نوشیدنی همه جا حاضر است و ارزش زمان و اشتهای شما را در هر موقعیتی دارد.

آنها ساده و سرشار از پروتئین هستند و راحت پخته میشوند، قیمتشان مناسب است و غذای جالبی است و در جشن ها و شام شب های آخر هفته بعنوان فینگر فود از آنها استفاده میشود. آن را به صورت پخته شده، سرخ شده، دودی، کبابی و داخل سوپ امتحان کنید. مهم نیست که چگونه بال مرغ را میخورید، آنها کاربردهای متنوعی دارند و مواد اولیه ی خوشمزه ارزش یادگیری دستورهای غذایی بیشتر را دارد.

بال مرغ چیست؟

سه نوع بال مرغ وجود دارد که می‌توانید در مارکت ها پیدا کنید : بال کامل، بال پهن، بال طبل مانند ( شکل بال بصورتی است که مانند چوب طبل نوازی است.) وقتی که این دو قسمت را با هم میبینید، تصور بال پرنده آسان تر می شود. قبل از اینکه تکه های بال شکسته و از هم جدا شوند، بخش طبل مانند (جناق) به سینه متصل میشود. بال مرغ همچنین قوس منحنی دارد ولی معمولا آن قسمت شامل بخش های تکه تکه شده نمیشود.

دستور پخت

قبل از اینکه آماده ی آشپزی شوید، اطمینان حاصل کنید که گوشت در ابتدا با دستمال کاغذی خشک شده باشد تا به مواد مخلوط اجازه جذب در پوست را بدهد. بال را همچنین میتوان قبل از پخت در ماست و آب لیمو یا آب نمک خواباند تا حسابی عطر و طعم بگیرد.

بال سرخ شده طرفداران زیادی دارد و آماده کردن آنها در یک سرخ کن بزرگ، راه آسانی برای انجام این کار است. تنوری کردن یا پختن آنها در فر نیز روش آسانی است. ( برای اینکه پوست روی بال تردتر شود، روی طبقه ی بالا ( نزدیک به شعله ی فر) آن را تنوری کنید و برای طعم بیشتر، می‌توانید بال ها را دودی یا کبابی کنید.)

از آنجایی که بال ها استخوان و بافت های پیوندی و چربی زیادی دارند، میتوان با آنها سوپ های عالی درست کرد. می‌توانید بال های پخته شده را از سوپ در آورده ، گوشتشان را جدا کرده و با آن سالاد مرغ درست کنید.

بال ها چه مزه ای می‌دهند؟

بال مرغ، حتی اگر آبدار تر باشد و طعم مرغ شدیدتری مانند گوشت قرمز داشته باشد، باز هم گوشت سفید است. بسیاری از مردم زمانی که به این قسمت از مرغ فکر میکنند، به یاد بال های بوفالو می افتند و دلیل خوبی هم برایش دارند : آنها در آمریکا بسیار محبوب هستند، بال بوفالوی اوریجینال از بوفالوی نیویورک در حدود سال 1964 گرفته شده است : بال های سرخ شده ، کره ای و تند و پوشانده شده با سس تند و غوطه ور در پنیر آبی، به همراه چوب کرفس سِرو میشوند.

نگهداری

بال مرغ ها را از پکیج سوپرمارکت ها جدا میکنند ( مگر اینکه به خوبی بسته بندی شده باشند یا اینکه سریعاً طبخ شوند.) و آنها را در ظروف عایق هوا قرار میدهند. اگر سردشان کنند، باید تا سه روز آنها را مصرف کرده یا برای شش ماه در فریزر نگه دارید. زمانی که یخ گوشت را آب میکنید، مطمئن شوید که آن را داخل یک کاسه یا بشقاب قرار دهید تا همه ی رطوبتی که از آن خارج می‌شود و باعث آلودگی دو برابر است، گرفته شود.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا جمع 9 و 1 را محاسبه نمایید.