هسته‌ی زردآلو

توسط پویان‌مهر

داخل میوه‌ی کوچک طلایی زردآلو هسته‌ای سفت قرار گرفته که شاید در نگاه اول بخواهید آن را دور بیاندازید. اما این یک هسته معمولی نیست. در داخل آن مغز قابل‌خوردنی وجود دارد که در تهیه‌ی گرانولا، مربا و غیره به کار می‌رود، و یا می‌توان آن را خالی بعنوان تنقلات مصرف کرد.

مغز زردآلو را می‌توان در داخل هسته‌ی سفت آن پیدا کرد که به‌صورت خام1 یا پخته‌شده در غذا استفاده می‌شود.

چگونه آن را بپزیم؟

درحالیکه زردآلو را می‌توان به‌صورت خام مصرف کرد، اما تُست‌کردن2 این مغز مانند دیگر دانه‌های خوراکی می‌تواند به آن طعمی فوق‌العاده و تُرد و تازه‌ای ببخشد. درجه حرارت فر را بر 350 فارنهایت3 تنظیم کنید، صفحه سیلیکونی4 را بر سینی فر قرار دهید و مغزهای خام زردآلو را بر روی آن بچینید. سپس آنها را برای 5 تا 10 دقیقه داخل فر قرار دهید تا برشته شوند. پس از آن می‌توانید مغزها را خالی مصرف کنید و یا در آشپزی به کار ببرید.

اگر مربای میوه درست می‌کنید، می‌توانید یک یا دو عدد مغز خام زردآلو را هنگام پختن مربا اضافه کنید تا طعم آن بهبود یابد. معمولاً در اروپا از مغز میوه‌های هسته‌دار5 در مصارف آشپزی متنوعی، ازجمله تهیه‌ی مربای زردآلو، استفاده می‌شود.

چند نکته‌ی کوتاه

  • مغز زردآلو درصورتی‌که برشته شود طعمی شبیه بادام دارد
  • انواع: شیرین و تلخ
  • ماندگاری در فروشگاه: تا دو سال در مکان خشک و خنک و در ظرف دردار

طعم‌شان چطور است؟

مغزهای زردآلو، مانند بادام، طعمی ملایم و آجیلی دارند. آنها بی‌مزه و گاهی کمی تلخ یا شیرین هستند.

مغز زردآلو و بادام تلخ

گاهی مغز زردآلو را با بادام تلخ اشتباه می‌گیرند. اما مغز زردآلو نسبت به بادام تلخ کمی طعم علفی6 دارد. نکته‌ی مهمتر این است که فروش خام این مغزهای تصفیه‌نشده در آمریکا غیرقانونی است، زیرا بادام‌های تلخ درصورتی‌که خام خورده شوند ممکن است سمی باشند. به همین خاطر بایستی پخته یا فرآوری شوند تا اسید سیانید موجود در آنها از بین برود. البته از بادام تلخ همچنان در بخش‌هایی از اروپا برای عصاره‌گیری استفاده می‌شود.

انواع

معمولاً در هر هسته‌ی زردآلو یک مغز شیرین و یک مغز تلخ وجود دارد، اما هنگام خرید مغز زردآلو متوجه خواهید شد که این مغزها در دو نوع شیرین و تلخ به‌صورت جداگانه به فروش می‌روند. گرچه طبیعتاً مغز شیرین زردآلو طعم شیرین‌تری نسبت به گونه‌ی تلخ آن دارد، اما این شیرینی چندان قابل‌تشخیص نیست، به‌ویژه اگر در آشپزی با دیگر موادغذایی همراه شود.

نحوه‌ی مصرف

مغز زردآلو را به‌صورت خام بعنوان تنقلات میل کنید و یا آن را به ظرف آجیل یا گرانولا اضافه نمایید. همچنین می‌توانید هنگام پختن مربا یک یا دو عدد مغز زردآلو را به آن اضافه کنید.

نگهداری

مغز زردآلو تا دو سال در ظرف دردار و در مکان خشک و خنک مانند یخچال یا کابینت7 دوام خواهد آورد.

1 جا دارد در این باره بیشتر مطالعه بیشتری شود زیرا عده ای معتقدند که مغز زردآلو دارای آمیگدالین است و در نتیجه درصورتی که خام خورده شود برای بدن ضرر خواهد داشت.

2 یا برشته شده

3 176 درجه سلسیوس

4 به آن «مت سیلیکونی» نیز می گویند که ابزار قنادی محسوب می شود.

5 Noyaux

6 Grassy طعمی که ما را به یاد چمن، علف یا سبزی بیاندازد

7 Pantry پنتری فضای کوچکی از خانه با مجموعه‌ای از قفسه هاست که برای نگهداری وسایل و مواد مصرفی استفاده می‌گردد. ظروف آشپزخانه یا مواد خوراکی که به سرعت فاسدشدنی نیستند، در پنتری نگهداری می‌شوند. معمولا پنتری‌ها را به شکل طبقات یا طاقچه‌ها یا پارتیشن‌ در سایزهای دلخواه می‌سازند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا 2 و 7 را با هم جمع نمایید.