تبریز، خیابان مطهری، کوچه اخلاقی، ساختمان پویان، پلاک 25
ساعت کاری: همه روزه از 8:30 الی 17

گریل کردن گوشت و سبزیجات یکی از لذت‌های بزرگ آشپزی است که تقریبا هرکدبانویی بدنبال هنرنمایی در این روش  پخت هست. البته غذاهای گریل شده تقریبا در هر شکل و طعم و با قیمت‌های مختلف از رستوران‌ها قابل سفارش هستند اما این انتخاب شماست که بخواهید در کنار عزیزانتان، این غذاهای خوشمزه و خاص رو بپزید و از آشپزی در خانه لذت ببرید. کودکان عاشق تجربه و یادگیری هستند، مطمئن باشید از اینکه ببینند پدر یا مادرشان همان غذای خوشمزه و خاص رستورانی را در خانه برایش فراهم کرده‌اند؛ بسیارهیجان زده خواهند شد.

نکات مهم برای گریل کردن

گریل کردن روشی است که معمولاً برای پخت سریع گوشت و سبزیجات استفاده می‌شود. ابزارهای متفاوتی برای اینکار هست، از توری‌های فلزی گرفته تا فر یا دستگاه‌های باربیکو و… اما مهم این هست که کدام وسیله رو شما می‌توانید در داخل یک خانه آپارتمانی استفاده کنید؟ تابه‌های گریل بهترین گزینه برای این روش هستند.

استیک گوشت قرمز یا سینه مرغ، پیتزا، بادمجان، انواع ماهی و سبزیجات مختلف لیستی از غذاهای خوشمزه و خاص هستند که شما میتوانید با یکبار تجربه به راحتی در خانه آماده کنید، به یاد داشته باشید هر مهارتی به تجربه نیاز دارد و مطمئن باشید یکی از رازهای تهیه غذاهای گریل، همین تجربه و جسارت است.

مواد غذایی رو مطابق با یکی از دستورهای آشپزی که دردست دارید، آماده کنید. دستورهای متفاوتی برای انواع مواد غذایی هست و هر دستور آشپزی بسته به نوع مواد، راهنمایی‌های متفاوتی را ارئه می‌دهد اما چیزی که ما می‌خواهیم به عنوان تجربه خود با شما به اشتراک بگذاریم این هست که:

1- برای تهیه استیک گوشت و گریل مواد گوشتی حتما چند ساعتی رو برای استراحت گوشت یا به اصطلاح خواباندن گوشت در انواع سس‌ها و مخلوطی از پیاز، نمک، فلفل و زعفران، اختصاص دهید. استفاده از این مواد باعث می‌شود تکه‌های گوشت، ضمن پخت بهتر عطر و طعم بی‌نظیری پیدا کنند و همانند غذاهای رستورانی ترد و خوشمزه باشند.

2- تکه‌های نازکی از گوشت رو برای اینکار برش دهید، فراموش نکنید تکه های ضخیم اغلب قبل از اینکه مغزپخت شوند، می‌سوزند و این کار قطعا سلامتی شما را به خطر می‌ندازد. همچنین در دفعات اول می‌توانید چندین بار ضمن پخت، گوشت خود را چک کنید تا از میزان پخت آن اطمینان حاصل کنید، معمولا میزان نرمی و سفتی گوشت نشانگر میزان پخت آن هم هست.

3- برای تهیه گریل سبزیجات مختلف، همواره سعی کنید از سبزیجات تازه استفاده کنید تا ارزش غذایی آنها حفظ شده و طعم بینظیر سبزیجات گریلی رو تجربه کنید.

4- ادویه‌ها در گریل سبزیجات هم معجزه می‌کنند، فراموششان نکنید.

5- سبزیجات برای گریل شدن، زمان کمتری نیاز دارند و نباید سبزیجات را زیاد بپزید که خواص آن‌ها از بین می‌رود!

تهیه غذا در تابه‌های گریل اویز

 • تابه گرانیتی اویز را با حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید، از روغن بسیار کمی برای چرب نمودن تابه استفاده کنید.
 • تابه های گرانیتی اویز با پخش یکسان حرارت، باعث مغز پخت شدن و پخت یکنواخت مواد غذایی می‌شوند. لایه گرانیتی موجود در تابه های آلومنیومی اویز، ضمن تحمل دما، کنترل دما عالی را برای شما ارائه میکند و همین امر مانع از چسبندگی مواد غذایی و تغییر شکل  غذا می شود.

-مطالعات نشان داده‌اند که پختن گوشت، مرغ و ماهی در دمای بالا می‌تواند منجر به تشکیل آمین‌های هتروسیکلیک (heterocyclic amines )، بنزوپیرن‌ها (benzopyrenes) و هیدروکربن‌های آروماتیک (polycyclic aromatic hydrocarbons) چند حلقه‌ای شود که سرطان‌زا هستند. لذا باید توجه داشت که گریل کردن گوشت هرگزنباید در دمای بالا انجام شود

-گریل کردن گوشت در حرارت مستقیم آتش، هنگامی که آب گوشت می‌چکد باعث ایجاد دود و گازهای سمی می‌شود که قطعا سلامتی ما را به خطر می‌ندازد. هرگز نگذارید حتی تکه کوچکی از گوشت، سوخته یا به اصطلاح ذغالی شود. حتما موقع سرو نیز این قسمت ها را جدا کنید. از اینرو تابه‌های گریل بهترین روش برای استفاده آسان در منازل مسکونی هستند.

 • ورق آلومینیومی ۹۸٫۵٪ با ضخامت ۴ میلی‌متراستفاده شده در تابه اویز، بسیار مقاوم بوده و مدت‌های طولانی دوام می‌آورد.
 • شکل مربعی تابه‌های گریل اویز، فضای بیشتری برای پخت غذا در اختیار شما قرار می‌دهند. تجمع گرما در گوشه‌های تابه مربعی اویز باعث انتقال بهتر گرما و تسریع زمان پخت می‌شوند.
 • تابه‌های گریل اویز با شیارهای مناسب طراحی شده‌اند که این شیارها به‌منظور ایجاد خطوط برشته قهوه‌ای رنگ روی گوشت و سبزیجات گریلی، ایجاد شده اند تا حالت و شکل غذاهای کباب‌شده روی باربیکیو و تنوری را ایجاد کنند.
 • این تابه دارای یک دسته در وسط سته‌ها از جنس باکالیت نسوز ساخت ترکیه (مقاوم در برابر حرارت غیرمستقیم تا ۱۲۰ درجه سانتی‌گراد) هستند.
 • تابه‌های گریل اویز دارای دو شیار مجزای روغن ریز (در هر دو طرف) تابه هستند که باعث تسلط بیشتر شما برای خارج کردن روغن می‌شوند. همچنین مانع از سرریز روغن به اطراف بیرونی تابه و سوختن روغن می‌شود.
 • رنگ‌های سیلیکونی استفاده شده در تابه‌های گرانیتی اویز ضمن زیبایی و چشم‌گیری، مقاوم بودن در برابر حرارت مقاوم بوده و تغییر رنگ نمی‌دهند.
 • وزن و ضخامت مناسب این تابه ها ضمن در نظر گرفتن راحتی شما، برای استحکام وعدم شکنندگی بالا طراحی شده‌اند که گرما را مدت بیشتری داخل خود حفظ می‌‌نند.

دیگر نکات مثبت تابه‌های گریل اویز

 • سهولت استفاده
 • سهولت شستشو
 • زیبا و شیک و طراحی زیبا
 • کارکرد آسان
 • قیمت مناسب
 • ارتفاع مناسب در هر دو صورت

و درآخر اینکه قطعا و بی‌تردید یکی از لذیذ و مفیدترین غذاهایی که می‌توان چشید، غذاهای خاص و متفاوت گریلی هست؛ از اینرو بهتر است برای حفظ سلامتی خود و خانواده عزیزتان گریل کردن مواد غذایی به روش درست را یاد بگیرید. مجموعه ما با ضمانت کالای خود همواره سعی می‌کند با ارائه ظروف مناسب به مشتریان جدید و چندین ساله خویش، لبخند رضایت و شادی را برای شما به ارمغان بیاورد. تابه‌های گریل گرانیتی اویز تجربه خوشمزه‌ای از گریل مواد غذایی را ایجاد می‌کند که آن‌را بارها تکرار خواهید کرد.

پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

X