تبریز، خیابان مطهری، کوچه اخلاقی، ساختمان پویان، پلاک 25
ساعت کاری: همه روزه از 8:30 الی 17

تابه ها یکی از پرکاربردترین ظروف آشپزخانه است از غذاهای ایرانی تا انواع غذاهای ایتالیایی هرکدام به تابه مخصوص خود نیاز دارند. از اینرو امروزه تابه‌ها برای انواع مصارف خانگی و رستورانی تولید و عرضه می‌شوند.

علاوه بر جنس تابه مهم‌ترین چیزی که موقع خرید در مورد انواع تابه باید مدنظر داشته باشید، نوع مصرف و غذایی هست که قرار است در آن بپزید یا سرخ کنید؛ هر کدام از این تابه‌ها طرفداران خاص خودشان را دارند.

در این مقاله انواع تابه‌ها متناسب با هر مواد غذایی را با همدیگر بررسی کرده و به این سوال و دغدغه شما پاسخ می‌دهیم.

 

تابه وک

تابه وک

وک در اصل، یک تابه است  اما شکل منحنی آن، نحوه پخت غذا را تغییر می‌دهد. این تابه به دلیل حفظ حرارت بالا و نیاز کمی به روغن، پخت و پز سالم‌تری از سایر تابه‌ها به شما ارائه می‌کند. این تابه که ابتدا توسط چینی‌ها اختراع شد برای پخت انوع سبزیجات گرفته تا انواع غذاهای گوشتی استفاده می‌شود.

از آنجایی که شکل ووک گرد و منحنی است، برای سرخ کردن غذا به روغن کمتری نیاز دارد؛ از اینرو تابه وک در مقایسه با تابه برای سرخ کردن بهتر است.

می‌توان از وک برای پخت سریع انواع گوشت و استیک، پخت غذاهای آسیایی و همچنین برای دادن طعم به یک سرخ کردنی یا غذاهای دیگر استفاده کنید.

برای خرید تابه ووک کلیک کنید

 

تابه گریل

تابه گریل

این تابه‌ها با شیارهایی که در سطح خودشون دارند به ما در کباب کردن غذا کمک می‌کنند و جایگزین خوبی برای کباب ذغالی بوده و بهترین انتخاب برای پخت غذاهای کبابی و دودی در محیط‌های خانگی است .برآمدگی‌های موجود در این تابه  ظاهر خوبی به غذاهای شما می‌دهند و علاوه بر آن، برآمدگی یا تورفتگی‌ها موجود باعث خارج شدن روغن و چربی اضافی از غذاهای شما می‌شود. تابه‌های گریل شکل‌های متفاوتی دارند که بهترین آن‌ها شکل مربعی است.

برای خرید تابه گریل کلیک کنید

 

تابه ماهی سرخ کن

تابه ماهی سرخ کن

شاید شما هم به همه تابه‌ها؛ ماهیتابه می‌گویید اما ماهیتابه واقعی همین است. شکل مستطیلی این تابه‌ها برای پخت انواع ماهی‌ها عالی عمل می‌کند. همچنین برای پخت انواع سوفله‌ها و کوکوها نیز بسیار مناسب هستند. اکثر ماهیتابه‌های موجود دارای درب شیشه‌ای هستند.

برای خرید تابه ماهی سرخ کن کلیک کنید

 

تابه دوطرفه رژیمی

تابه رژیمی

تابه‌های دوطرفه قابلیت جدا شدن دو طرف از یکدیگر را دارند. این تابه‌ها دارای دسته آهنربایی برای استفاده آسان هستند. همچنین لاستیک تعبیه شده در این ماهیتابه‌ها مانع از بیرون ریختن روغن (موقع برگرداندن) به بیرون می‌شود. از این تابه‌ها می‌توانید به راحتی برای سرخ کردن، طبخ و کبابی کردن مواد غذایی با کمترین میزان روغن استفاده نمایید .وجه تمایز این تابه‌ها دوطرفه بودن آنهاست در واقع این ویژگی  به شما این امکان را می‌دهد تا غذاهایی که نیاز به سرخ شدن دوطرف را دارند؛ به سادگی مواد غذایی داخل تابه را برگردانید تا طرف دیگر غذا نیز پخته و سرخ شود دارند  و در نهایت غذای خود را به صورت یکنواخت درست کنید. از طرفی تابه‌های رژیمی یا دو طرفه به علت قفل شدن از بالا مصرف روغن بسیار کمی دارند.

 

تابه دو دسته درب دار

تابه دربدار دودسته

تابه‌های دو دسته یکی از پرمصرف‌ترین تابه‌های موردنیاز هر کدبانویی است که برای پخت انواع کوکوها و حتی پختن یا سرخ کردن مرغ مناسب هستند. درب دار بودن این تابه برای پخت غذاهای آبکی خوشمزه و مفید، مناسب هستند.

برای خرید تابه دودسته دربدار کلیک کنید

 

تابه تک دسته

تابه تکدسته

محبوب‌ترین یا به اصطلاح دم‌دستی‌ترین تابه مورد نیاز، تابه‌های تک دسته هستند. این تابه‌ها معمولا عمق کمتری و دسته درازتری نسبت به تابه‌های دیگر دارند. از اینرو این تابه‌ها برای درست کردن غذاهای ساده و سریعی مثل سیب زمینی سرخ کرده، سرخ کردن بادمجان و کدو، املت، نیمرو مناسب‌تر هستند.

برای خرید تابه تکدسته کلیک کنید

نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین

پیام بگذارید

X